Skocz do zawartości

Sr sountour nrx wymiana


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum potrzebuję porady odnoście doboru  sprzętu widzę że mamy tutaj sporo doświadczonych kolegów więc myślę że ktoś mi podpowie.  Otóż chciał bym wymienić swój mega wysłużony amortyzator prawdopodobnie jest to sountour nrx 7500 niestety wytarły się napisy i nie widać tego . Siedzi on w wiekowym rowerze Kellys phanatic. Co muszę zmierzyć i czym się kierować w doborze takiego amortyzatora czy jestem w stanie włożyć coś nowszego czy zostają tylko używki. Hamulce hayes sole mostek kierownicy Ritchey a obręcze kół 622 W załączniku dodaje zdjęcia roweru.

IMG_20240410_201855.jpg

Odnośnik do komentarza

Dobra rada: Zrób kwerendę terenu pod kątem najbliższego punkt skupu metali. Dwa: załóż sobie sztywny widelec zamiast pseudoamortyzatora, który niepotrzebnie zwiększa ciężar roweru. I tak nie posuwasz nim w terenie górskim. Trzy: oponki które i ja używam - poświęć im chwile uwagi . Odpowiednie ciśnienie zrekompensuje Ci częściowo brak uginacza a drastycznie polepszy komfort jazdy na wertepach.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za porady. Rozumiem nic sensownego i lepszego  na 1 1/8  aniżeli rock shox paragon bądź jakiś sountour na plastikowych tulejach nie ma. Miałem nadzieję że można coś "pomodzić" i jakąś używkę wrzucić.A jeżeli chodzi o mój styl jazdy jeżdżę głównie po lesie i tuleje w moim uginaczu powiedziały do widzenia. A jeżeli chodzi o opony to mam race Kinga 2"😉 Dzięki za porady pozostaje zmiana pojazdu na coś bardziej mtb . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Używanego amortyzatora tego typu nie kupisz w dobrym stanie ponieważ nie ma na rynku nic lepszego niż paragon = nikt nie będzie zmieniał dobrego amortyzatora na gorszy ;). Niższe modele (wszelkiej maści suntoury NRX, NCX, NEX, NVX itd.) są problemogenne (używane są już wytłuczone albo za chwilę będą, konstrukcyjnie są upośledzone, wymagają szczególnej troski i nie odwdzięczą się w zamian długowiecznością czy przyzwoitą pracą).

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...