Skocz do zawartości

Pierwszy gravel do 7000.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Szukam pomocy w wyborze pierwszego gravela. Na początku zaznaczę, że nigdy nie miałem ani gravela ani szosy. Mam taniego Crossa, którym robię raz na jakiś czas po kilkadziesiąt km (najwięcej 215km) w 70%szosa, w 30% las. Rower jest duży,ciężki itd. Chciałem kupić gravela, żeby ,moc jeździć i po szosie i w razie w po lesie przejechać. Dwa różne rowery odpadają, bo chce go zabierać np na Mazury.  Czytając fora, okazję, promocje itp. pomyślałem o Cannondale Topstone 2 2023 który mogę kupić za 1500euro.Merida Silex 400 (został już tylko kolor szampański) za ok1200 euro. chciałbym mieć w miarę wygodną pozycję. Mam 185cm wzrostu i ważę obecnie 100kg.Czy warto Topstone? W Polsce sporo drożej wychodzi. Będę wdzięczny za pomoc

Odnośnik do komentarza

Posiadam meride silex 200 i jestem zadowolony. Zmieniłem tylko korbę fsa na grx. Uważam że rower jest wygodny najwięcej jednego dnia przejechałem 220 km, była to wyprawa z Łomży do Gdańska tam i z powrotem około 800 km. Rama w silex jest komfortowa ale mało sztywna. Silex 400 ma lepszy napęd i hydraulikę ale ten kolor  szampański mi się nie podoba. Wybierz rower który bardziej Ci się podoba. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...