Skocz do zawartości

222 km ROWEREM z Katowic na PODKARPACIE. Wizyta w Dębicy Gravelem


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Kontynuuję i kończę tu (bo wygodniej) temat zmiany drogi rozpoczęty pod twoim filmem na YT.
Niektóre mapy, routingi są już uaktualnione ale automatyczne planowanie trasy w dużej mierze zależy od wewnętrznych ustawień danego dostawcy mapy. Posługują się różnymi priorytetami względem otagowania drogi. Komoot pisze tak
https://support.komoot.com/hc/en-us/articles/360022830972-Improving-the-komoot-map-using-OpenStreetMap

a mało kto z edytujących używa

mtb:scale  - the difficulty of trails for mountain biking

sac_scale - the difficulty of hiking trails

a jeśli już to pytanie na ile poprawnie a w wielu miejscach jest to upierdliwe. Podstawa to rodzaj nawierzchni jej stan a w przypadku dróg polnych i leśnych stopień utwardzenia. Niestety edytujący musiałby takie dane posiadać i mieć chęć ich wprowadzenia. Ścieżki i drogi gruntowe bywają też bardzo zmienne w czasie. Po sprawdzeniu komoot ładował tam nawet turystyka i Gravela. Nie wiem jakie kryteria miałeś zaznaczone przy planowaniu trasy. Po pierwszej mojej poprawce nadal ładuje tam MTB ale zrobiłem kolejną i zobaczę co wyjdzie po kolejnej aktualizacji.

Po prostu należy poznać specyfikę mapy i popatrzeć jak prowadzi po zmianie typu aktywności i jak to się  przekłada na rzeczywistość zastaną w terenie. Dla pewności trzeba samodzielnie choć pobieżnie sprawdzać trasę na podstawie zdjęć użytkowników oraz zdjęć lotniczych. Przydatne bywają mapy termiczne (ślady gps)choć one niewiele dają w miejscach mało uczęszczanych. Dobrze jest zerknąć na mapy które udostępniają widok z ulicy czyli Googl, Bing, Apple Look Around Viewer.
Wiem. Brak czasu a dokładniejsze sprawdzenie trasy nawet 100 km to szukanie igły w stogu siana. Tworzący i edytujący mapy też mają ograniczone zasoby i możliwości.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...