Skocz do zawartości

Kross Trans Alp 2016 czy .....


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Nie mogę się zdecydować i błagam o pomoc ?

 

Mam okazję kupić nowego Trans Alp 2016 za 1880zl.

Czy uważacie że to jest najlepszy rower za tą cenę?

 

Też oglądałem Romet Wagant 5.0, na allegro jest za 2099zl, może to lepsza propozycja? Widzę że ma tarcze i blokadę na amortyzatora.

 

Byłem dziś w rowerowym u nas w mieście ale mają tylko rowery Focus, Pegasus, KTM i Kalkhoff. Trochę drogie np. Kalkhoff Voyager pro za 2690zl

 

Będę jeździł 85% na asfalt i reszta na polnych drogach.

Odnośnik do komentarza

To jest rower odpowiedni na dojazdy do pracy. Raczej nie jest najlepszy za tę cenę. Potrzebujesz to oświetlenie, bagażnik, osłonę napędu? Ten rower nie jest do szybkiej jazdy tylko do spokojnego, niezbyt pospiesznego przemieszczania się z torbą bagażnikową lub sakwami. Jeśli o to chodzi to jest ok. Jeśli ma być to rower do żwawej jazdy to się nie nadaje. Spodziewam się że waży tonę. Do jazdy po polnych drogach w sposób kontrolowany potrzebne są szersze opony. Takimi jak tu da się przejechać ale w sposób mało kontrolowany i niezbyt szybki. W piachu się od razu zakopiesz. Błotniki i tarczówki są potrzebne do jazdy w mokrych warunkach.

Odnośnik do komentarza

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Raczej wolałbym mieć te lampy itd bo też często jeżdżę z córką w swoim foteliku. Możemy sobie odpuścić te polne drogi bo tam raczej będę jeździł max 2 razy w roku ?

 

A który Pan jeszcze może polecić? Znalazłem jakiś Trek Senatore V3 ale nie wiem wogule co to jest za rower. 1419zl kosztuje na allegro.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

W tym Krossie tylne , przednie przerzutki jak i manetki są wyższej klasy niż w tym kalkhoffie ale za to kalkhoff ma hydrauliczne hamulce. Zależy na czy bardziej ci zależy. Ja na przykład kupiłbym trans alpa i w przyszłości wymienił w nim hamulce na hydrauliczne bo to mniej kosztowne od wymiany całego napędu (jeśli wgl bierzesz to pod uwage to sprawdz tylko czy piasty mają mocowania na tarczea rama  amortyzator na hamulce) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...