Skocz do zawartości

Problem z nowym amortyzatorem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprawa dotyczy amortyzatora SR SUNTOUR NVX

Problem jest taki... Chodzi o amortyzator, nowy amor jak i cały rower, przejechałem nim dopiero w 2 dni około 50km.

Dziś jadąc zauważyłem jakis szelest w korbie przerniej, jak sie pozniej okazalo szelesci amorek bo juz dostal troche piasku drobnego i na docisnieciu pedala ugina sie i szelesci. Ale to pikus chociaz moze macie jakas rade co z tym zrobic bez calkowitego rozkrecania amorka. 

Główny problem polega na tym ze dzis zauwazylem ze jak zacisne hamulec przedni i pchne rower do przodu to amor ma okolo 5-10mm luzu, nie zeby latal jak na wietrze, ma przy tym jakis opor ale czy taki luz to normalne ? jesli nie to co z nim zrobic ? 

i jak juz pytam to jeszcze jedna sprawa, w amorku sa 2 pokretla , jedno to blokada amorka a na drugim pisze "preload" czyli blokowanie wstepne i co sie stanie jak ustawie na + a co jak dam na - , i moze jeszcze skad mam wiedziec kiedy jestem calkiem na ktorej pozycji albo calkiem pomiedzy ?

Odnośnik do komentarza

Cześć, jeżeli chodzi o piasek na goleniach, to warto go po prostu czyścić z takich zanieczyszczeń.

 

"Preload" to nie jest blokowanie wstępne, tylko ugięcie wstępne. Generalnie polega to na tym, że kręcąc w stronę plusa, sprężyna utwardza się, a w stronę minusa, będzie bardziej miękki, będzie szybciej reagował. Ustaw sobie tak, żeby Tobie pasowało. Im jesteś cięższy, tym bardziej w stronę plusa. I tutaj nie ma żadnych pozycji, po prostu regulujesz napięcie sprężyny pomiędzy min, a max. i tyle.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...