Skocz do zawartości

Wymiana tylnego koła w USA


Areka9

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

W 6cio-letnim 29" Cannondale popękała mi tylna obręcz (pęknięcia po 1-2 cm przy 1/3 szprych). Przejechane jakieś 4-5.000 km. Teren płaski, chodniki, ale jestem ciężki, a model był najniższy. Załóżmy, że nie mam możliwości pójścia do serwisu i wymiany tylko obręczy, a muszę kupić nowe koło (bez dętki i opony) w internecie. Decyzja tym łatwiejsza, że kaseta i łańcuch też już wymagają wymiany. Szkoda piasty, ale takie życie ? 

Pytanie, co muszę wiedzieć (wymiary, typy, etc, ?), aby takie koło zamówić. Rower jest w USA (ważne ze względu ew. różnice w jednostkach miary metrycznych / imperialnych) i prawdopodobnie w tamtejszym internecie będę to koło zamawiać, bo przewiezienie go z Polski będzie dość kosztowne = nieopłacalne.

Zakładając, że kupuję koło o identycznych wymiarach - czy będzie potrzebna regulacja tylnej przerzutki?

Odnośnik do komentarza

Kupując nowe koło najważniejsze jest:

- średnica obręczy, najlepiej podana w ETRTO. Nie wiem czy w USA się używa, bo to średnica obręczy w milimetrach ?

- szerokość WEWNĘTRZNA obręczy - nowa obręcz najlepiej jeżeli będzie podobnej szerokości

- rodzaj hamulców - czy szczękowe czy tarczowe, bo wtedy obręcz jest inna

- rodzaj zamykania koła - czy jest to zwykła szpilka szybkozamykacza, czy sztywna oś. A jeżeli sztywna oś to jakiej szerokości (najczęściej 142 lub 148 mm)

- czy masz kasetę czy wolnobieg - jeżeli nie wiesz, to chociaż jaki to model

- jeżeli to kaseta to ile masz na niej przełożeń i ile ząbków jest na najmniejszej zębatce
 

W dniu 12.11.2023 o 04:23, Areka9 napisał(a):

Zakładając, że kupuję koło o identycznych wymiarach - czy będzie potrzebna regulacja tylnej przerzutki?

Nie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...