Skocz do zawartości

Triban, czy Kross


Rekomendowane odpowiedzi

Z manetkami, przyzwyczaje sie bedzie luz. Nie chciałem żeby poprzedni wpis zabrzmiał jak narzekanie, chciałem byc obiektywny. Rower pasuje mi w 100%, cena jest świetna. Ostatnio rozmawiałem z dawno nie widzianym znajomym, powiedziałem mu, że szukam roweru, to mi sie pochwalił, że w zeszłym roku kupił Cuba za 6000 PLN, pytam - to ile nim już przejechałeś - no jeszcze nic :) - dziekuje.

 

Rowerowe wydatki nie są moim priorytetem, ale za tydzień kupuje buty. Na allegro są takie Vemont, wydają się spoko, ale jak narazie załozyłem zwykłe pedały, też żeby się przyzwyczaić. Następne wydatki to mała sakiewka pod siedzenie, 2 dętki, domowa pompka z cisnnieniomierzem i powoli, stopniowo ubrania. Zestaw naprawczy, mała pompka, multitool mam z gorala to ok.

 

Pierwsza jazda: Muszę ustawić nieco przerzutki i cofnąć siodełko. wczoraj była moja pierwsza wyprawa ever. Jestem naprawdę świerzakiem pod tym względem, ale przyznaje - szosa mnie kupiła :)  średnia prętkość z miejsca podskoczyła mi o 7-8km/h, ale ta pierwsza jazda uświadomiła mi też jaka długa droga przedemną - chodzi o kondycje i technike jazdy. Przez ostatnie 2 tygodnie bardzo wgłębiłem się w temat (także dzieki wam), teraz teorie czas zamienić w praktykę. Kolejne ogromne wrażenie to wiatr na plecach. Jak się nachyliłem na zjeździe i go poczułem to już wiedziałem, że to własnie to :) bardziej niż na góralu czuć nierówności (ale to jak pisać że woda jest mokra), co jeszcze mogę dodać - drogi w mojej okolicy (mieszkam nad morzem, Kołobrzeg-Gryfice-Rewal) są coraz lepsze, ruch w sezonie spory, ale widzę, że kierowcy mają coraz wiekszą kulturę na drodze - rowerzyści zresztą też (wiadomo, że to musi być ciągła praca nad sobą jednych i drugich). generalnie jestem pozytywnie nastawiony :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...