Skocz do zawartości

Rower MTB za około 4 tys. zł.


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć 

Od 2009 roku jeżdzę jakieś 5-6 tys km rocznie na rowerze Unibike Expert (19). Trasy to szosa oraz leśne zjazdy i podjazdy po róznych korzeniach i kamiorach. Niestety rower jest już na tyle zajechany że najwyższa pora aby go wymienić (pęknięta rama). Nie interesuje się zbytnio rowerowymi technikaliami i jak widze ilość dostępnych modeli to dostaje lekkiego perdolca :) Chciał bym kupić optymalny rower w stosunku jakości do ceny. Chciał bym też spróbować czegoś innego niż 26 cali więc może 27,5? Jakie modele moglibyście mi polecić?

Odnośnik do komentarza

No to musi być amor powietrzny (Rockshox lub Fox) i osprzęt klasy Shimano Deore a lepiej SLX/XT. Rozmiar ramy M 17,5 cala, koło raczej 29 cali. 19 cali IMHO za duża i przy kole 29 za mało zwrotna. Ja przy 175 zdecydowanie wolę 17,5 i na takim jeżdżę. Jak jeździsz w bardzo technicznym, trudnym terenie z duża ilością skrętów, muld itp to 27,5 cala jest zwrotniejszy ale mniej komfortowy, wolniejszy i mniej stabilny na zjeździe.

 

Bardzo dobrą ofertę w wątku obok znalazł kolega tu:

https://roweroweporady.pl/f/topic/1003-rower-mtb-do-3500-zl/?do=findComment&comment=8723

Na Genesisa z Intersportu za 3500.

 

A czemu ramę złamałeś? Wypadek/przypadek czy tak katujesz że ramy padają?

Odnośnik do komentarza

Rama ma takie drobniutkie pękniecie (jakieś 0,5cm) w miejscu gdzie oś zacisku tylniego koła przechodzi przez rame. Zdaża mi się rozpedzic i przejechać po korzeniach a ze rower ma juz prawie 10 więc pewnie dla tego pękła. Ten Genesis Impact wygląda bardzo ciekawie. Napewno wezme go pod uwagę. Teraz miałem rame 19 cali i nierzekałem ale przy kołach 29 mniejsza rama moze faktycznie bedzie lepsza. Jak kupowałem obecny rower panowała opinia że unibike to najlepszy stosunek jakości do ceny. Czy coś sie przez ostatnie 7 lat zmieniło? Np ten Genesis impact jest lepszym wyborem od unibike expert 2016? ( jak patrze na osprzet to praktycznie w obu jest to samo)

 

 

A co powiecie na to:" http://allegro.pl/show_item.php?item=6330201004&msg=Twój+e-mail+został+wysłany.&msgtoken=048a25b10f8bf5405c1e387864ffa85323220a1444b540a86acf77d00be2ff62?

Odnośnik do komentarza

Unibike Expert bardzo przyzwoity. Ale jednak amor Suntoura. Wolę jednak Rockshoxa. No i osprzęt owszem podobnej klasy ale trochę inny. Bardzo dobre hamulce. Osprzęt Deore z tylną przerzutką XT. Generalnie uważam większość rowerów Unibike za bardzo przeciętne. Mają nienowoczesne, tanie ramy w większości rowerów. Ta akurat rama jako jedna z nielicznych ma cieniowaną główkę sterową. Natomiast napęd jest przestarzały. Obecnie tendencja w MTB jest w stronę napędów jednorzędowych a już max dwurzędowych. A tu jest trzyrzędowy więc nie jest to rower stricte mtb tylko trekkingowo-górski. I na asflat i na off-road. Jednym to odpowiada, drugim nie. Podobny napęd ma zresztą Genesis.

 

Geometrie się przez lata zmieniły. Teraz ramy są bardziej slopingowe (opadające) więc wysokosc ram poszła w dół. Też wiele lat jeździłem na ramie 19 cali ale miała górną rurę krótszą niż moja obecna rama 17.5.

 

Ten Trek niezły. Ale cena IMHO za wysoka. Mój rower, używany Spec, na Foxie i SLX+XT kosztował 3000. Więc nie jest to żadna specjalna super okazja. Reba bardzo dobry amor, Trek zapewne też ma dobrą ramę. SRAM X9+X7 mam w innym rowerze i nie lubię. Ale to kwestia gustu. Jakoś mnie nie przekonuje. Może ten kolor, który wali po oczach...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...