Skocz do zawartości

MTB/Cross/Gravel z napędem 2x do 4500


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień Dobry,

Wciąż poszukuje jednego uniwersalnego roweru. Jestem amatorem, który jeździ 70% asfalt, 30% las/szuter. Interesuje mnie rower z napędem 2x, gdzie mógłbym swobodnie poruszać się po asfalcie, ale nie ograniczałby mnie teren. W terenie nie rozwijam zawrotnych prędkości, raczej jazda turystyczna. Trasy to średnio od 20 do 60 km. Moje wymiary to 172 cm wzrost i 78 cm przekrok.

 

W tej chwili użytkuje MTB XC z napędem 1x10, w którym nie ma możliwości założenia dwóch blatów - tak twierdzi producent. Wstępnie celuje w crossa z wyższej półki, ewentualnie MTB. W związku z tym, że chciałbym 1 rower to Gravel z braku przedniego amortyzatora, w tej chwili odpuszczam.

Myślałem o rowerach typu: Giant Roam 1 - przymierzałem Mke i wydawał mi się długi, Polygon Heist x2, Trek Dual Sport, Orbea Onna 10.

Dziękuje bardzo za porady.

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Zrzuty ekranu z kalkulatora - dla kadencji 90 i 60

 

Gianta Roam 1 bym nie skreślał - to fajny rower, mieści opony do 2 cali, amortyzaotr powietrzny. Spróbuj przymierzyć rozmiar S. S-ka ma reach krótszy o 6mm i mostek krótszy o 10mm od M-ki (razem 16mm - o tyle jest bliżej kierownica do siodełka). Druga opcja to możesz do M-ki założyć krótszy mostek o 10/20mm, możesz też zmienić kierownicę na podgiętą do tyłu. S-ka jest do 170cm, a M-ka od 170cm wzrostu - czyli tak naprawdę jesteś na pograniczu rozmiarów. S-ka ma też niższy przekrok.

 

Orbea Onna 10 to mtb z napędem 1x, a napisałeś że szukasz napędu 2x

 

Do jazdy turystycznej akurat gravel jest super bo masz kierownicę baranek na której dłonie możesz układać na kilka sposobów. Jak jeździsz głównie po asfaltach i wpada trochę szutrów i lasu to gravel daje radę, ale wiadomo - nic na siłę.

 

Trek Dual Sport starszej generacji nie ma amortyzatora powietrznego (Giant Roam 1 ma), a nowsza generacja ma sztywny widelec.

 

Jest jeszcze mtb turystyczne Cube Attention, napęd 2x, amortyzator powietrzny

https://www.cube.eu/pl-pl/cube-attention-swampgrey-n-black/603100

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...