Skocz do zawartości

Rower górski do 1300 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko

Weź ten rower, który Ci się podoba i na którym czujesz się najlepiej. Osprzęt zawsze można wymienić. Oczywiście lepiej wziąć ten, który ma 24 przełożenia, bo za tą kasę, to głównie chodzą mające 21. To nie jest cena w granicach 2, 3 czy 4 tysiący. Trek fajnie wygląda, ale jest z 2011 roku, więc mógł być ostrzej używany. Na zdjęciach widać ślady użytkowania np. w obrębie tylnego trójkąta. Trzeba by z bliska ramę obejrzeć, bo różnie mogło być np. koleś mógł próbować skakać na tym rowerze itp, a to nie jest rower do freeridu :D Ludzie cuda na rowerach próbują robić. CTM i Romet też wyglądają ciekawie, jak na ten przedział cenowy. Ja bym wolał jednak nowy rower. Najważniejsze, aby rower Ci się spodobał i dało się go modernizować, czyli wymieniać części na lepsze np. wolnobieg na kasetę, hamulce, przerzutki itp. Takie jest moje zdanie.

Odnośnik do komentarza

Marku, ale w MTB tak naprawdę nie ma nowych rozwiązań. Możliwości się skończyły na kole 29 Garego Fishera i tyle. Branża rowerowa na chwilę odetchnęła dzięki kołom 27,5. Nie proponuje się nowych kątów, skoków amora czy 13 rzędowej kasety, bo... ileż można ??? Za kilka lat będzie powrót do koła 26 - zwrotne, lepiej przyspiesza z miejsca, a potem 27,5 itd ... . Pomijam fatbike'i , które są znakomite dla Straży Leśnej :) Wiesz przez prawie 20 lat jeździłem na kole 26, a potem przesiadłem się na 29. Prędkość ogólna taka sama :D Owszem 29 lepiej pokonuje przeszkody, dziury i jest bezpieczniejsze na zjazdach, piasek też nie jest problemem czy błoto. Średnia prędkość jest jednak taka sama jak przy kole 26. Gdyby producent do 27,5 czy 29 dodawał "speeda" w nodze, to ok, ale nie dodaje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...