Skocz do zawartości

Grizl 8 1by Ekar- to dobry wybór?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Przybywam z prośbą o poradę :) W poszukiwaniu gravela mój wybór padł na firmę Canyon, a konkretnie model Grizl. Chcę mieć dużo miejsca na oponę i koniecznie napęd z jedną tarczą z przodu (przerabiałem GRX 2x11 i nie podszedł mi). Myślałem o karbonie ale po wielu recenzjach chyba trochę się boję. Rower będzie jeździł ze mną na co dzień + czasami pętelka 100km po asfalcie i drogach leśnych.  Zastanawiam się nad Grizlem 8 z napędem od Campagnolo. A może lepiej tradycyjny GRX 1x11? W zasadzie to bardzo podoba mi się (przynajmniej na papierze) SRAM Rival XPLR eTap AXS ale dopłata jest za duża. Odczuję sporą różnicę między Ekarem a GRX? Trochę boję się o serwis Campagnolo i zdaję sobie sprawę z drogich części zamiennych, ale nie trzaskam tysięcy kilometrów miesięcznie, a Campagnolo podobno szybko się nie zużywa, więc będę martwił się tym później. Co sądzicie o takim wyborze?

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, liftlodz napisał(a):

O Campie można powiedzieć wiele złego (dobrego też), ale na pewno nie to że się szybko zużywa, w porównaniu do Schimano to napędy i łańcuchy Campagnolo są wieczne.

Dzięki za odpowiedź. Jak ma się Campa w użytkowaniu względem GRX 1x11? Czytałem trochę o problemach z regulacją i konieczności częstszego serwisowania.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...