Skocz do zawartości

Wymiana blatu z przodu a regulacja przerzutki z tyłu


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Obecnie mam w rowerze mtb napęd 1x10 z blatem 32 z przodu, przymierzam się do wymiany na 36 T, bo czuję że brakuje mi trochę twardszych przełożeń. Czy po takiej operacji będzie konieczna regulacja tylnej przerzutki albo wymiana łańcucha na dłuższy? Osprzęt deore M4100 blat wymienię na Sunrace - chyba że podpowiecie jakiś inny dobrze wykonany 36T narrow wide?

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, mike21 napisał(a):

Byle jaki blat NW żeby pasował do korby. Wszystkie są tak samo poprawnie zrobione (a przy łańcuchu 10s szczegóły nie mają znaczenia). 

Przerzutki nie trzeba ruszać.

Łańcuch potrzebny będzie raczej dłuższy.

Dzięki! Blat większy o 4 zęby czyli łańcuch powinien być dłuższy o 2 ogniwa?

Odnośnik do komentarza

Ok, a jak mogę to dobrze obliczyć? Po założeniu blatu 36 T większość przełożeń jest ok, problemy zaczynają się przy najlżejszym 46T z tyłu, do tej pory na 32 zębach z przodu najlżejsze przełożenie działało dobrze, teraz przy 36 zębach szura przy wrzucaniu łańcucha no i łańcuch spadł za kasetę... Na logikę jeśli blat jest większy o 4 zęby to powinienem chyba dodać do łańcucha 2 ogniwa - czyli miejsce na 4 dodatkowe zęby? Czy dobrze rozumuję czy może jest tak że przerzutka 10s deore nie da rady obsłużyć poprawie zakresu 36 T przód i 46 T tył?

Odnośnik do komentarza

Jeśli masz absolutną pewność, że stary łańcuch ma idealnie dobraną długość to na każde 4 zęby dodajesz parę ogniw - czyli jedno wewnętrzne i  jedno zewnętrzne (bo łańcuch ma kontakt mniej więcej tylko z połową uzębienia blatu). W każdym razie jak pisałem wyżej - dla pewności przymierz nowy łańcuch i zobacz o ile go trzeba skrócić. Bardzo rzadko fabryczna dł. łańcucha jest optymalna.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...