Skocz do zawartości

Budżet do 10000 zł rower do lasu , mieście MTB górski


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałem zakupić rower interesuje mnie rower do jazdy po lesie, mieście.Dokladnie kategoria MTB górskie.M budżet do 10 tys i zastanawiam się czy kupić używane czy nowy.Najlepiej żeby był amortyzowany przód i tył 

Znalazłem na allegro taki ciekawy rower w bardzo dobrym stanie.Ale czy warto płacić taką cenę za używkę.Wlasciciel pisał że wszystkie papiery ma skąd posiada rower.

Na jaką markę patrzeć ,nowy czy używkę kupić  do 10 tys?

https://allegro.pl/oferta/rocky-mountain-sherpa-27-5-manitou-xt-m-jak-nowy-13509450866

 

Lub taki nowy znalazłem

https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/spectral-125/al/spectral-125-al-5/3425.html?dwvar_3425_pv_rahmenfarbe=SR%2FBK

 

https://www.yt-industries.com/products/bikes/jeffsy/

z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza

Jeśli się lepiej nie znasz, to lepszym wyborem będzie nowy. Po jakich lasach jeździsz, że patrzysz na rowery z 140 mm skoku i geometrią typowo zjazdową? Do tego napisz ile ważysz i podaj przykładowe szlaki. 

Rowery które podlinkowałeś fajnie zjeżdżają, ale gorzej z podjeżdżaniem czy jazdą po prostej, moim zdaniem najbardziej uniwersalne do jazdy po lesie są rowery typu downcountry z okolicami 120 mm skoku. Przedstawicielem takich rowerów są np. Rockridery XC 100s, 500s, 900s. 100s dla osób powyżej 70 kg może być za mało sztywny. Osobiście mi się bardzo podoba canyon lux ale to już poza budżetem, z canyonów popatrzyłbym na Twoim miejscu na neurona. 

 

Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Oskarr napisał(a):

Jeśli się lepiej nie znasz, to lepszym wyborem będzie nowy. Po jakich lasach jeździsz, że patrzysz na rowery z 140 mm skoku i geometrią typowo zjazdową? Do tego napisz ile ważysz i podaj przykładowe szlaki. 

Rowery które podlinkowałeś fajnie zjeżdżają, ale gorzej z podjeżdżaniem czy jazdą po prostej, moim zdaniem najbardziej uniwersalne do jazdy po lesie są rowery typu downcountry z okolicami 120 mm skoku. Przedstawicielem takich rowerów są np. Rockridery XC 100s, 500s, 900s. 100s dla osób powyżej 70 kg może być za mało sztywny. Osobiście mi się bardzo podoba canyon lux ale to już poza budżetem, z canyonów popatrzyłbym na Twoim miejscu na neurona. 

 

Ważę 70 wzrost 185 cm.To nie będą trasy jakieś strasznie strome zjazdy czy nie wiadomo jakieś trudne podjazdy.Standardowe trasy raz pod górkę , raz w dół czasem nierówności i tyle.A ten rower 140 mam z doskoku wziąłem bo tylko z wyglądu mi się podobał.Nie potrzebuje rower jakoś mocno skocznego , bo nie będę na nim fruwał, spokojna jazda dla amatora 

Odnośnik do komentarza

Ja bym do takiego zastosowania szedł w HT. Jeśli chcesz typowo fulla to XC 100s. Tam są cienkie golenie, ale z 70kg sobie spokojnie radzą. Będzie to wygodny rower, tani w eksploatacji w porównaniu do maszyn z większym skokiem, skok 120 mm do korzeni, singletracków czy maratonów jest super. Jeśli się nie ścigasz to te 2 kg więcej w stosunku do karbonowych rowerów za 5k pln więcej też Ci nie będzie przeszkadzało. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...