Skocz do zawartości

Szosa Endurance 5-9k(Ridley Fenix Slick)


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuję zakup nowej szosy w miarę komfortowej geometrii. Aktualnie jeżdżę na giant defy 2 "M". 

W oko wpadł mi:

Ridley Fenix Slick "M"

Cube Attain GTC 2021 "56"

Czy ktoś z forumowiczów użytkuje któryś z powyższych rowerów i mógłby podzielić się opinia dot roweru? 

Czy Rozmiarówka Ridley jest faktycznie zawyzona? Czytałem, że Fenix Slick "M" to takie "L" innych producentów, dodam że rura pozioma wynosi tam 565mm.

Ja mam wzrost 176/177.

Może ktis z was poleci jakieś ciekawe alternatywy z bardziej niszowych marek? Nie interesują mnie spece, treki etc. 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Miałem raz karbonowego Ridleya i odnośnie komfortu był to dramat. Ale był to rower sprzed paru ładnych lat. Oprócz Speca i Treka cała reszta ma zwykle tylko geometrię endurance, raczej bez żadnych specjalnych technologii wygładzających asfalt. Prawie każdy producent ma rower typu endurance. Wrzuć tu na forum search "endurance rose canyon" to wyskoczy gdzieś moja wyliczanka modeli. Opinia o jakości karbonowych ram Cube jest bardzo dobra.

 

Odnośnik do komentarza

O widzisz, dzięki za radę, sprawdzę te wyliczankę. 

Co do Ridleya: no wizualnie  dla mnie super  wyglada ale komfort tez sie liczy, mało informacji w sieci, takich rzetelnych :). 

Co do Cubea to jestem akurat w DE i mam parę opcji na zakup w granicy 1000-1200euro z przebiegami max 1k km.

Tylko Cube ma z kolei dziwną  rozmiarówke.. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...