Skocz do zawartości

Nexus SG-7C21 masa problemów z przerzutką


Rekomendowane odpowiedzi

Rower w całości na podzespołach Shimano i Nexus (28").  Przerzutka tylko w tylnej pieście, 7 biegów. Manetka nowa Shimano Nexus. 
Rozsypała mi się stara manetka (także Nexus ale ze zintegrowanym hamulcem na tył). Kupiłem podobne, tej zintegrowanej nie mogłem dostać więc wziąłem wszystko osobno. Zamontowałem i wstępnie ustawiłem. Hamulce na przedzie ok, przełączanie biegów ok, wyregulowałem linkę, ustawiłem czwarty bieg na manetce i wyregulowałem tak, aby paski się pokryły (no wiecie o co chodzi). No i jazda próbna. 
Po jeździe próbnej wyszło tak:

- bieg 1 bardzo często nieobecny i zamiast niego wchodzi raczej dwójka
- bieg 2,3,4 wyglądają na sprawne lecz 4 czasami jakby był trzecim
- bieg 5,6,7 raczej jakby nieobecne, tylko raz z dużej górki przy około 25-27km/h udało mi się wrzucić coś pomiędzy 6 a 7 (na wyczucie)

Gdy śmigam na którymś biegu nie zrzuca ich, wszystko wydaje się być prawidłowo choć musi być bardzo precyzyjnie ustawiona manetka albowiem gdy czasami ustawiam bieg np. 3 to wchodzi mi 4 i po 2-3 sekundach pedałowania zrzuca na 3 ale to się stało może ze dwa razy na odcinku około 25km jazdy miejskiej. 

Nie mam już sił do tego roweru, każdy serwis mówi co innego. Chcę poradzić sobie z tym sam. 
Rowerkowi przed awarią manetki nic nie dolegało, mała kolizja z dużym słupem i zarobiła manetka tak, że się rozsypała w mak (aluminium). 
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...