Skocz do zawartości

Dla ciężarowca z pasażerem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam dylemat i proszę o jakieś wskazówki. Mam 175 cm i okolo 105 kg wagi. Wożę dodatkowo 14 kg brzdąca na foteliku hamaxa z tyłu. Do tej pory jeździłem starym mtb noname 26, ale ani to wygodne ani szybkie. Rozglądam się po rynku rowerowym i mam dylemat czy przy założeniu, że 80% jazdy to ścieżka a reszta to utwardzony grunt lepszy dla mnie bedzie mtb czy cross? Trasa około 20 km do pracy.

 

Przymierzałem się do ramy Kandsa Maestro 19" i pasuje, mtb rama 17 lub 18 i nie wiem czy 27,5 czy 29? Bardziej celuję w nieco pochyloną sylwetkę.

 

Wszelkie wskazówki mile widziane.

Odnośnik do komentarza

Doradzam MTB 29 cali. Większe koła dadzą większy komfort podróżowania przy zastosowaniu opon ok. 2 cali i nabiciu ich do 25-30 PSI. Ja przy tym samym wzroście mam ramę 17,5 cala zarówno w crossie jak i MTB. W crossie mógłbym mieć jednak trochę większą, 19 cali. Ale to zależy od przekroku. Ja mam 83 cm. W MTB przy kołach 29 cali lepiej mieć trochę mniejszą ramę, które będzie przez to zwrotniejsza. Z tą bardziej pochyloną sylwetką bym nie przesadzał dopóki nie zrzucisz wagi. Chociaż mam dwóch kolegów, którzy ważą koło stówy przy wzroście 175-180 i nieźle cisną. Jeden z nich dał nawet radę wjechać z tą wagą na Stelvio ale sporo go to kosztowało.

Odnośnik do komentarza

Przy tym przekroku to raczej 17,5. A czy na kołach 27,5 czy 29? Jedyną przewagą 27,5 jest większa zwrotność. Większa zwrotność jest przydatna jedynie w bardzo technicznym terenie. Typu szybka jazda po muldach czy szybka jazda single trackiem w lesie między drzewami. Więc jeśli nie planujesz takich aktywności to 29 cali ma przewagę w każdym innym aspekcie. Prędkości, stabilności, komfortu itd.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...