Skocz do zawartości

Giant ATX 27.5 czy Marin Bobcat Trail 9.4 27.5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

Muszę podjąć decyzję o kupnie pierwszego "lepszego" roweru. Budżet to ok. 2000 zł. Rower potrzebuję na co dzień do jazdy po mieście i szlakiem wzdłuż rzeki oraz - co miesiąc -  trasami w lesie w górach (nie jakieś ekstremalne trasy, raczej szlaki). Ważne, aby dobrze radził sobie na wzniesieniach.

 

Byłem w Intersporcie i mają tam Giant ATX 27.5 w cenie 1800 zł plus dostaję 200 zł na dowolne zakupy w sklepie (np. akcesoria do roweru). Można więc powiedzieć, że ten rower dostaję za 1600 zł, zakładając, że i tak potrzebuję kupić te dodatkowe rzeczy.

 

Tego samego dnia byłem w Biker House i sprzedawca bardzo poleca mi Marin Bobcat Trail 9.4 27.5 (chociaż podczas jazdy próbnej nie pamiętam, żeby miał 4 biegi, tylko 3). Cena katalogowa to 2450 zł, utargowałem 2250 zł plus jakieś rabaty na akcesoria, ale zapewne nie będą to duże zniżki. 

 

Podsumowując, proszę Was o radę, żebym jako laik nie popełnił na starcie błędu i później żałował, że kupiłem taki, a nie inny rower. Lepiej kupić porządnego Marina czy tańszy Giant i różnicę wydać na lepszy osprzęt?

 

Giant ATX 27.5 - 1800 zł (właściwie 1600 zł)

Marin Bobcat Trail 9.4(lub 9.3) 27.5 - 2250 zł

 

Z góry wielkie dzięki!

Odnośnik do komentarza

Siemanko

Weź tego, który bardziej Ci się podoba, na którym jest Ci wygodniej. 400 zł to nie jest jakaś kolosalna różnica w osprzęcie. To będzie Twój rower. Polecam świetny wpis Łukasza:

 

https://roweroweporady.pl/mit-tylnej-przerzutki/

 

Rama jest najważniejsza, chociaż ostatnio można nawet ją zmienić na naprawdę przyzwoitą - za niewielkie pieniądze (Accent, Force, Biria czy Author). Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...