Skocz do zawartości

Zamiana napędu i porada co wybrać


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Z racji już zużyć pewnych części roweru i chęci polepszenia naszła w końcu ta chwila…..

Rowerek z 2015 roku ale sentyment oraz niechęć do zmiany ramy także robimy dalsze modyfikacje ?

 

Obecnie posiadam :

Shimano FC-M361 48x38x28 175mm - do wymiany już

Wiadomo suport na kwadrat

Shimano CS-HG31 – do wymiany

Łańcuch do wymiany

SHIMANO ALIVIO RD-M3100 SGS 9RZ – też już wymaga gruntownego serwisu/ do wymiany

 

 

Chciałbym polepszyć sobie jakość jazdy i oraz szybkość serwisowania chciałbym przejść na Hollowtech II

Z racji tego ,że przy obecnej konfiguracji używam tylko środkowej zębatki z przodu i operuje tylko przerzutką z tyłu to wymyśliłem sobie napęd 1x ……

Odpadła by mi przednia przerzutka + manetka ( dla mnie to akurat na plus )

Obecna piasta w kole to :

NOVATEC DO42SB więc i obsłuży kasetę 11r ( z tego co pamiętam )

 

Ale nie bardzo wiem co wsadzić do tyłu.

 

Czy ktoś może podpowiedzieć co będzie dobrym zestawem i zgra się ze sobą w 100% ?

Nie chce jakiś najtańszych rzeczy ale też nie potrzebuje jakiś cudów za grube tysiące.

Pomału w rowerze wszystko co się kończyło zmieniałem na lepsze ( amortyzator itp.) także i teraz tym razem chciałbym coś lepszego.

 

Czyli reasumując potrzebuje kompletnego zestawu korba+suport+przerzutka+kaseta+łańcuch+ manetka pasująca do klamek hamulcowych ( dźwignia hamulca bl-m6000 )

 

z góry dziękuję za wszystkie podpowiedzi

 

 

Odnośnik do komentarza

Każda manetka na obejmę będzie pasowała.

Potrzebujesz korby z linią 49mm więc to jest właściwie najistotniejsze ograniczenie. Korby FC-M7/8000-1 właściwie zniknęły już z rynku. Musiałbyś się rozejrzeć za korbą producentów alternatywnych (nie SRAM/Truvativ). Jaki masz budżet na całość?

 

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, mike21 napisał(a):

Każda manetka na obejmę będzie pasowała.

Potrzebujesz korby z linią 49mm więc to jest właściwie najistotniejsze ograniczenie. Korby FC-M7/8000-1 właściwie zniknęły już z rynku. Musiałbyś się rozejrzeć za korbą producentów alternatywnych (nie SRAM/Truvativ). Jaki masz budżet na całość?

 

 

Nie bardzo wiem jak cenowo może to się kształtować w całości  - wolę wydać raz ,a porządnie więc nawet mogę kupować stopniowo  ale wiadomo nie do przesady w drugą stronę - nie jest to żadna zjazdówka ani rowerek do "skakania" ? . Nie wiem może do 1500 za komplet ?

Odnośnik do komentarza
30 minut temu, mike21 napisał(a):

To jeszcze musisz określić jakiej rozpiętości kaseta i jakiej wielkości uzębienie korby...

Bicycle Gear Calculator (ritzelrechner.de)

Jeśli dobrze wszystko powpisywałem to wydaję mi się ,że odpowiednie ,a zarazem najbardziej uniwersalne  będzie ?

Przód 38 lub 40

Tył 11-46

https://www.ritzelrechner.de/?GR=DERS&KB=40&RZ=11,13,15,17,19,21,24,28,32,37,46&UF=2102&TF=90&SL=2.6&UN=KMH&DV=speed

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...