Skocz do zawartości

Orbea Laufey czy Trek Roscoe?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stoje przed dylematem, który rower wybrać:

Orbea Laufey H30 - https://www.orbea.com/pl-en/bicycles/mountain/laufey/cat/laufey-h30-2023

Trek Roscoe 7 - https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-górskie/rowery-szlakowe/roscoe/roscoe-7/p/35116/

Dodatkowo mam dylemat co do rozmiru dla wzrostu 174 cm. M czy L (Orbea), M czy M/L (Trek).
Wybór rowerów wynik z niskiego wymiaru przekrok jaki mam - 77cm.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, xrwx napisał(a):

 

@xrwx Rowery baaardzo podobne. Pewno wiesz, że to rowery nie do wyścigów. Ja osobiście wszedłbym w inny aluminiowy zestaw ale skoro pytasz o te 2 modele ... Wg mnie Trek, który ma lepsze przełożenie (x12) co się minimalnie przełoży na podjazdach i dojazdach lepszą motoryką (szerszy zakres przełożeń kasety 10-51). Duży reach (470 mm) wymusi bardziej agresywną pozycje na zjazdach. O klamkach (M201/M200) się nie wypowiadam, żeby nie wywoływać burzy. Wg mnie kupa - pierwsze co do wymiany. Zdecydowanie lepsze gumy w Treku (Bontrager XR4 Team Issue) jak i przekładnia (Shimano Deore M6100). Nie mogę sie dogrzebać do wagi orbea. Trek - 14 kg. Gdyby orbea miała, watpie, 13.2 -13-5 kg , to zastanowiłbym sie nad orbea. Ktoś tu na forum pomyka od zeszłego roku na Roscoe, można podpytać.

Odnośnik do komentarza

@xrwx  Rozmiar. Jeśli masz typowy przekrok pomiedzy 81 - 86 cm, to TREK ma bardziej elastyczną rozmiarówkę ram. Idealna dla Ciebie będzie M/L . Jeśli jednak jesteś właścicielem przekroku 79 - 83 cm, to zdecydowanie mniejsza rama, czyli "M". W salonie Treka obłapia Cie i tak, obmierzą, obmacają ? Dobiorą wszystkie wymiary na miejscu na cacy.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, ram napisał(a):

@xrwx Rowery baaardzo podobne. Pewno wiesz, że to rowery nie do wyścigów. Ja osobiście wszedłbym w inny aluminiowy zestaw ale skoro pytasz o te 2 modele ... Wg mnie Trek, który ma lepsze przełożenie (x12) co się minimalnie przełoży na podjazdach i dojazdach lepszą motoryką (szerszy zakres przełożeń kasety 10-51). Duży reach (470 mm) wymusi bardziej agresywną pozycje na zjazdach. O klamkach (M201/M200) się nie wypowiadam, żeby nie wywoływać burzy. Wg mnie kupa - pierwsze co do wymiany. Zdecydowanie lepsze gumy w Treku (Bontrager XR4 Team Issue) jak i przekładnia (Shimano Deore M6100). Nie mogę sie dogrzebać do wagi orbea. Trek - 14 kg. Gdyby orbea miała, watpie, 13.2 -13-5 kg , to zastanowiłbym sie nad orbea. Ktoś tu na forum pomyka od zeszłego roku na Roscoe, można podpytać.

Jakbyś napisał o jaki inny zestaw rowerów to z chęcią się zastanowie.

Szukam roweru do bezdroży, lasy, pagórki - od czasu ścieżki górskie ? -  nie do ścigania.

Pozycja XC nie jest dla mnie ?

Moj nie za duży przekrok zmusił mnie do szukania ram na których będę miał "zapas" ?

Chciałem też aby rower miał sztywne osie i stożkową główkę.

Odnośnik do komentarza

Ten trek to rasowy ścieżkowiec górski. Przewertuj miesięczną zawartość tego forum. Być może trop prowadzi do np. Cube C:62. Nie ma nic gorszego jak kupić maszynę jeśli się nie wie do czego będzie służyła. Jeśli sporadycznie pojawisz się w górach, to może nie warto inwestować w ścieżkowca. Niektóre XC mają dość rekreacyjną grometrię. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...