Skocz do zawartości

[3000 - 3500] Rower crossowy


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Stoje przed kupnem roweru crossowego i mam do wyboru kilka modeli, ponieważ są lokalnie, a totalnie nie wiem co brać pod uwagę prócz ceny. 

Kellys Cliff 90

Giant Roam 2 / 3 

Romet Orkan 6

Kands avangarde

Jestem sceptycznie nastawiony do zamawiania przez internet, ale jeżeli będzie warto to mogę się pokusić. 

Odnośnik do komentarza

Z moich doświadczeń przejechania ok. 100 tys km na rowerach typu cross. Albo kupujesz rower dobry albo tani. To co podlinkowałeś to są technicznie chłamy ale można na nich bez problemu jeździć i często i daleko.  Z tym że rowery te są ciężkie, mają atrapy zamiast amortyzatorów i atrapy zamiast hamulców, nędzne napędy i nędzne koła. Lepiej w takim wypadku byłoby kupić tani rower mający hamulce v-brak i napęd deore. Byłby tańszy w eksploatacji, hamowałby lepiej i lepiej zmieniałby przełożenia. Zwykle taki rower kosztuje 1500 zł. A dobry cross z hamulcami i amortyzatorem niestety kosztuje jakieś 5k.

Za 3-3,5k można kupić zajebistą używkę.

Odnośnik do komentarza

Niespecjalnie mi się ten Riverside podoba ale obleci. Zależy do czego ma być ten rower. Wolałbym Radon Scart Lite 9.0 jeśli jest jeszcze do dostania. Osprzęt można wymienić ale generuje to niepotrzebne koszty. Jak jeździsz tylko po asfalcie to to jaki masz amortyzator ma znikome znaczenie. Natomiast jeśli jeździsz terenowo to ma duże. Jak jeździsz noga za nogą to nędzne spowalniacze też Cię zatrzymają. Ale jak zjeżdżasz na górskiej trasie 60 km/h to chcesz mieć hamulce co do których masz pewność że zadziałają w krytycznej sytuacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...