Skocz do zawartości

Co wybrać, SPEC sirrus x 2.0 czy Giant Talon 3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam roweru w podobnej cenie max 3 tys, te 2 biorę pod uwagę. 181 79 kg. Rozmiar M, przymierzałem już kilka. 

Jeżdzę głównie po mieście ale i czasem po wale utwardzone ścieżki rowerowe, a także czasem jaki las, czy żwir, ale to sporadycznie. Do tej pory jeżdziłem na starym Krossie ma ze 20 lat, 26 cali opony. Obstawiam, że każdy nowy rower będzie lepszy niż moj ciężki rower, na którym długo rozpędzam się. Nie jestem profesjonalistą, nie znam się na tych wszystkich oznaczeniach, danych specyfikacyjnych. Kiedy to przeglądam to czarna magia. Ale jestem zwykłym amatorem, który w weekend, jedzie sobie na wycieczkę po mieście albo kawałem za miasto. Nie chce aby jazda na rowerze mnie męczyła. 

W tej cenie znalazłem dwa rowery, jeden Giant Talon 3 - Gianta kupiła rok temu siostra i jest zadowolona, stąd zabrałem się za szukanie w tej marce

SPECIALIZED Sirrus x 2.0 kupiła koleżanka siostry i zachwycona lekkością roweru. Podoba mi się ten rower, ta lekkość mnie zachęca. 

SPECIALIZED Rockhopper Sport 29 też patrzę, może ten rower bardziej da się zestawić z Giantem Talonem 3, który wg was lepszy? Cenowo tak samo. 

Na pewno nie szukam krossa ani rometa 

Proszę o poradę

 

Odnośnik do komentarza

Do takiej jazdy o jakiej piszesz, czyli czysto rekreacyjnej brałbym rower, na którym się najlepiej czujesz i jest dla Ciebie najwygodniejszy oraz ten  który Ci się najbardziej podoba. Osprzętem bym się zbytnio nie przejmował, on jest istotny dopiero przy bardziej intensywnej jeździe. Kumpel kupił crossa Meridy na Altusie, wcale nie jeździ emerycko i jest zadowolony.

Sirrus to zupełnie inny rower niż pozostałe przez Ciebie wymienione. To jest taki cross bez amortyzatora lub fitness z szerszymi oponami. Będzie dużo lżejszy i szybszy od tamtych. Na miasto i w delikatny teren wg mnie będzie dużo lepszy. Z resztą na Twoje potrzeby wg mnie taki cross z amorem lub bez byłby lepszy od MTB. Tanie MTB w cenie ok 3 tys. będą zazwyczaj ciężkie i mułowate. Natomiast jeśli chodzi o mtb to faktem jest, że takie marki jak Spec czy Giant w tej cenie osprzętowo wypadają bardzo kiepsko. Za ok 3 tyś. dostaniesz dużo lepiej wyposażoną Indianę Pulser 5.9 z ME. 

Odnośnik do komentarza

Wszystko zależy jak dużo będzie tego lasku i piasku. Jeśli sporadycznie to bym się nie przejmował. Sirrus to jest taki gravel tylko bardziej miejski. Ja na swoim gravelu (też Spec) nie mam problemu żeby przejechać przez las i to na oponach 35 mm. Ale jeśli chciałbyś jeździć głównie po lesie to szedłbym w MTB lub crossa. Wszystko zależy ile utwardzonych nawierzchni, a ile lasu będzie w Twoich jazdach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...