Skocz do zawartości

Wymiana tylnej przerzutki- riverside 500, pytania o samodzielną wymianę


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, sezon się rozpoczyna, więc powoli serwisuje swój rower B-twin Riverside 500. Mam w nim uszkodzoną przerzutkę tylną (skrzywiona, brak możliwości wyregulowania), dodatkowo sama w sobie nie jest za dobra. Chciałbym zamówić nową. Czy przy wymianie przerzutki muszę wymieniać manetkę? Z tego co się orientuje, Shimano Acera RD-T3000 jest przerzutką bardzo podobną jaką mam teraz, czyli tą: https://www.decathlon.pl/p/przerzutka-rowerowa-tylna-7-9-biegowa-btwin/_/R-p-100594.

Jeżdzę bardzo mocno rekreacyjnie po mieście-lasach, więc nic wysokobudżetowego nie potrzebuje, a dodatkowo sam mistrzem napraw i wymian nie jestem, lecz z wymianą przerzutki powinienem sobie poradzić. Jedyne więc pytanie, czy przy tej przerzutce mogę zostawić swoją manetkę? Dzięki bardzo za pomoc :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki za odpowiedź. Przerzutka względem koła ucieka do zewnątrz więc ewidentnie jest skrzywiona. Jak można sprawdzić i ewentualnie naprostować taki hak? Czy nie lepiej kupić nowy hak jeżeli faktycznie jest skrzywiony czy mozna go naprostować np kombinerkami bez problemu? Czy mogę sprawdzić jego stan przed demontażem przerzutki czy najpierw trzeba ją całkowicie zrzucić? 

Zastanawiam się tez na Shimano Alivio, https://www.centrumrowerowe.pl/przerzutka-tylna-shimano-alivio-rd-m3100-pd22735/?v_Id=158529&gclid=CjwKCAjwrdmhBhBBEiwA4Hx5g7YeQoyVcKDFgYHENfW3rigdY88Z4szk-boQUwEr5lUhF1d8q-zY7xoCK_wQAvD_BwE. Tylko tutaj pisze, że do napędu 2x9 lub 3x9, a ja mam 1x9. Czy jeżeli ta nie pasuje, to czy ktoś może pomóc z doborem właściwej w tym budżecie? 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...