Skocz do zawartości

[5000zł]Damski MTB HT: 29", powietrzny amor, napęd 1x11 lub 1x12


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Szukam jak najtańszego damskiego aluminiowego roweru MTB hardtail'a na kole 29", ze sztywnymi osiami, powietrznym amortyzatorem i napędem 1x11 lub 1x12. Z tego co udało mi się znaleźć faworytem jest Kellys Mystery 30. Czy znajdę jeszcze coś ciekawego na rynku? 

Budżet do 5000,00 zł. 

Biorę pod uwagę kupno używanego roweru spełniającego powyższe cechy, jeśli ktoś ma coś fajnego do zaoferowania to czekam na propozycję. Rozmiar na 165cm wzrostu czyli prawdopodobnie damska Mka.

 

Dzięki za wszystkie sugestie ?

Odnośnik do komentarza
  • Distanced zmienił(a) tytuł na [5000zł]Damski MTB HT: 29", powietrzny amor, napęd 1x11 lub 1x12

Za 5k to można kupić używanego mega wypasa. Pomagałem koleżance kupować karbonowego Krossa na RockShox SID i XT ważącego 10.0 kg za równo 5k. Gdzieś mi też mignął za 5-6k zajebisty Scott Contessa RC, który ma  inna moja kumpela na Foxie i XT, który też waży 10 kg.

Z nowych na sztywnych osiach do 5k to są mi znane chyba tylko 2 rowery. Rockrider XC 100, Rockrider EXPL 540.

Ten Mystery taki trochę biedny. Amor najtańszy możliwy, taki nie do końca hydrauliczny, atrapy hamulców. Szału nie ma.

Odnośnik do komentarza

Budżet 5k dotyczy roweru nowego. Ale jeśli dostanę ciekawą propozycję roweru używanego w dobrym stanie to biorę ?

Biorę pod uwagę Rockridera expl 540 z tym, że ta wersja damska to tak naprawdę ta sama rama co w wersji męskiej tylko z krótszym mostkiem i damskim siodełkiem, więc rozmiarowo prawdopodobnie musiałby być rozmiar S, a ten z kolei jest na kole 27,5". Kolejnym minusem jest napęd 1x10 i 30 zębów z przodu. Nie podoba mi się też ten plastik na ramie. Amor 120mm ale to chyba nie robi różnicy czy 100 czy 120.

 

Ciężko o rower MTB z typowo damską ramą i minimalnie przyzwoitym osprzętem. Jak już są typowo damskie ramy to albo miejskie albo na badziewnym osprzęcie. 

 

Napisz coś więcej o tym amorze, proszę. Dlaczego nie do końca hydrauliczny? 

A hamulce mt200 dla kobiety 50 kg w rowerze który gór prawdopodobnie nie zobaczy wydaje mi się że wystarczą. 

 

 

Odnośnik do komentarza

"Normalne" amory czyli Fox, RockShox czy Manitou mają w jednej goleni komorę powietrzną a drugiej tłumik zanurzony w oleju. Masz pokrętło regulacji którym możesz regulować przepływ oleju dzięki czemu można dopasować lepiej amor do stylu jazdy i terenu. Tłumiki w tych amorach są zwykle rozbieralne i serwisowalne. Ponieważ wszystko jest zanurzone w oleju to stosowane są uszczelki wysokiej jakości i wewnętrzne gąbeczki nawilżające. Dzięki temu wszystko pracuje lepiej bo jest mniejsze tarcie a jak mniejsze tarcze to golenie się wolniej zużywają.

W bieda amorach takich jak Suntour czy Giant nie ma oleju w goleni z tłumikiem. A w związku z tym stosują nędzne uszczelki, nie ma gąbeczek a tłumik jest zwykle niskiej jakości i jest nieserwisowalny.

To wszystko wpływa na jakość amortyzacji i  żywotność amora.

Te spowalniacze do ostrzejszej jazdy pewnie nie wystarczą ale zmiana tarcz może już przynieść taki efekt że będzie ok. 

Z damskimi rowerami jest rzeczywiście słabo.

Ile masz wzrostu?
https://www.olx.pl/d/oferta/okazja-scott-contessa-scale-700-rc-carbon-rozmiar-m-kola-27-5-CID767-IDRGgpx.html

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...