Skocz do zawartości

remidas

Użytkownicy
  • Postów

    79
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez remidas

  1. Cześć.

    Aktualnie śmigam na szosie Kross Vento 2.0 (hamulce Shimano Claris BR-2400) i przymierzam się do wymiany klocków hamulcowych. Co byście polecili z nowych klocków nie za miliony, ale też nie koniecznie najniższa półka? ?

    Myślałem o tych, ale proszę o opinię.

    https://allegro.pl/oferta/klocki-hamulcowe-szosowe-shimano-ti-r50t2-1-para-13503262490

     

    Ewentualnie, czy wystarczy taki zestaw okładzin i czy będzie kompatybilny z obecnymi hamulcami?

    https://www.decathlon.pl/p/4-okladziny-hamulcowe-shimano-ultegra-dura-ace-r55c4/_/R-p-X8223681

  2. 50 minut temu, pepe napisał:

    To lepiej pozostań przy giętej kierownicy, Bardziej wyprostowana pozycja poprawia widoczność drogi. Im szersza tym łatwiej manewrować.

    Cały wątek rozbija się o poprawę szybkości, jednym z zaproponowanych rozwiązań jest montaż lemondki, której jednak nie da się zamontować na giętej kierownicy... i że rowerowo to ujmę koło się zamyka ?

  3. Dnia 20.08.2019 o 13:25, pepe napisał:

    Gięta kierownica daje bardziej wyprostowaną pozycję, chwyty są bliżej, do tego nadgarstek jest pod wygodniejszym kątem. Czyli większa wygoda. Prosta kierownica to trochę bardziej pochylona pozycja, mniej wygodnie, ale lepiej do bardziej dynamicznej jazdy.

    A na której pozycja jest bardziej aerodynamiczna? 90% mojej jazdy to drogi asfaltowe, mieszkam w okolicach Bieszczadów więc podjazdów sporo, czasem długich (serpentyny). Zdarza się jednak, że jeżdżę ze swoim młodym w foteliku z tyłu i wtedy zależy mi bardziej na stabilnym i bezpiecznym prowadzeniu się roweru niż na aerodynamicznej pozycji 

  4. Dnia 18.08.2019 o 07:46, pepe napisał:

    Kierownica jest ok, jeźdiłem na niej. Sprawdź tylko czy teraz też masz rozmiar 25.4. Są też takie o większej średnicy 31.8 zdaje się montowane najczęściej w MTB, jeśli taką masz przypadkiem, to musisz szukać o takiej samej średnicy (Accent też takie robi).

    A pomijając lemondkę to jaka jest różnica w jeżdżeniu z kierownicą prostą a giętą jak w linku poniżej?

    https://www.bikko.pl/rower-crossowy-romet-orkan-m-2014.html

  5. Dnia 12.08.2019 o 09:22, jajacek napisał:

    Żeby jeździć szybciej na trekkingu/crossie trzeba zmniejszyć opór czołowy i mieć stosunkowo gładkie opony na stosunkowo wysokim ciśnieniu. A czy są one szersze czy węższe to już nie ma wielkiego znaczenia. Sam rower tego typu jest totalnie nieaerodynamiczny. Największe zmiany zajdą poprzez zamontowanie lemondki i zmianę opon na bieżnik, który jest prawie gładki pośrodku opony i ciśnienie rzędu 4-5 bar. Jak się ścigałem na 15-kg trekkingu z lemondką to bez problemu wyciągałem średnią ponad 30 km/h samotnie i ze 35 km/h w grupie.

    To teraz jeśli już o temacie lemondki mowa, to mam pytanie - czy można ją bez problemu założyć do giętej kierownicy? Dokładnie takie coś jak poniżej.

    https://www.bikko.pl/rower-crossowy-romet-orkan-m-2014.html

    https://allegro.pl/oferta/lemondka-triathlonowa-alu-czarna-tt-7162997769?fromVariant=7063261819

  6. 2 godziny temu, pepe napisał:

    Ja bym brał. Cena jest bardzo atrakcyjna, zapewne dlatego, że opony przeleżały kilka lat w magazynie. Sprzedający ma 100% pozytywnych opinii, niewiele ryzykujesz. To że opona ma kilka lat nie dyskwalifikuje jej (pod warunkiem że była właściwie przechowywana) Jest to trochę szersza wersja od moich, co z jednej strony oznacza że są trochę cięższe, ale za to będą trochę wygodniejsze i mniej wrażliwe na nierówności (Na tych moich trzeba uważać np. na ścieżkach rowerowych na odcinkach gdzie kostka jest rozwarstwiona).

    Jako że użytkujesz te opony to chciałbym zapytać również o kwestię przyczepności, jak się sprawdzają w przypadku jazdy po asfalcie mniej gładkim albo jakimś delikatnym żwirku? Trzeba bardzo uważać? Jak jazda w zakrętach?

  7. 1 godzinę temu, pepe napisał:

    Ja bym brał. Cena jest bardzo atrakcyjna, zapewne dlatego, że opony przeleżały kilka lat w magazynie. Sprzedający ma 100% pozytywnych opinii, niewiele ryzykujesz. To że opona ma kilka lat nie dyskwalifikuje jej (pod warunkiem że była właściwie przechowywana) Jest to trochę szersza wersja od moich, co z jednej strony oznacza że są trochę cięższe, ale za to będą trochę wygodniejsze i mniej wrażliwe na nierówności (Na tych moich trzeba uważać np. na ścieżkach rowerowych na odcinkach gdzie kostka jest rozwarstwiona).

    A czy taka wymiana będzie wiązała się również z koniecznością wymiany dętek czy wejdą te same?

  8. W dniu 6.08.2019 o 09:18, pepe napisał:

    To są prawdopodobnie takie same jak moje (wersja Evolution), z tym, że ja mam węższe, nominalnie 35 mm, rzeczywista szerokość 33 mm na obręczy 19mm (często tak jest, że opona jest 1-3 mm węższa od deklaracji producenta). Te o których piszesz musiały trochę poleżeć , bo wersja zwijana jest nieprodukowana od zdaje się 2-3 lat albo i lepiej. Ja za moje dałem o ile dobrze pamiętam 170 zł za sztukę. Więc jeżeli możesz kupić znacznie taniej, a są nieużywane, to może to być warto. W każdym razie pod względem oporów toczenia wypadają bardzo dobrze. |I w razie czego upewnij się, że jest to faktycznie wersja Evolution, bo Performance są gorsze i znacznie tańsze.

    Chodzi dokładnie o te

    Schwalbe Marathon Racer

  9. Witam. Jestem posiadaczem roweru Romet Orkan na kołach 28" 42-622 (700 x 40C, a to chyba 1.60?). Opony to fabrycznie założone Rubena (Flash lub Mitas, nie pamiętam). Chciałbym uzyskać lepsze parametry prędkości na asfalcie nie tracąc z kolei zbyt wiele na przyczepności, szukam czegoś pomiędzy prędkością a przyczepnością. Zastanawiam się nad oponami Schwalbe Marathon Racer 28 x 1.50 (40-622), ale czy przejście z 1.60 na 1.50 cokolwiek zmieni?

  10. Witam.

    Zakupiłem licznik rowerowy Sigma Pure 1 (przewodowy) i mam jedno pytanie odnośnie jego ustawienia. Niestety licznik nie posiada opcji wpisania na sztywno dokładnej średnicy koła, a jedynie wybór dostępnych średnic. I teraz mam zagadkę, mam w rowerze koła 28" 42-622 (700 x 40C) i na liście w menu SIZE do wyboru mam i 28" i 700C. Którą wartość powinienem wybrać jako rozmiar swojego koła? Bardziej skłaniam się ku 28", ale proszę o opinię ?

  11. Ok kask przetestowany i powiem tak, ogólne wrażenie całkiem dobre. Mimo mijających km i dość wysokiej temperatury kask jakoś nie zaczynał ciążyć na głowie. Wentylacja na przyzwoitym poziomie. Nie miałem jakiś wygórowanych wymagań i wiedziałem, że ten kask to nie górna półka, ale moim zdaniem kask całkiem w porządku.

  12. Ok, dzięki za opinie. Ten z Decathlona wygląda całkiem przyzwoicie, mam tylko jedno pytanie. Czy wyściółka jest w nim odczepiana na rzepach? Brakuje mi w nim siatki przeciw owadom, ale na to chyba mam jeden patent bo ostatnio montowałem moskitiery w mieszkaniu i mam trochę tej siateczki ? 

  13. Chciałbym kupić kask do 100 zł (rower crossowy, jazda głównie po asfalcie). Obecnie posiadam kask Kellys Blaze w rozmiarze M/L ale okazał się on (przynajmniej moim zdaniem) za duży. Mój obwód głowy to 58 cm, niby minimalna granica kasku który posiadam, ale przerwa pomiędzy tylną częścią skorupy a tyłem głowy jest jakoś taka za duża moim zdaniem. Mam 4 opcje jak na razie, chyba że ktoś dorzuci coś jeszcze.

    1) KELLYS Blaze (w rozmiarze S/M, 54 - 58 cm) 

    https://allegro.pl/oferta/kask-rowerowy-kellys-blaze-new-54-58-s-m-6kol-2018-7314267336

    2) Kask z decathlon, MTB 500 ROCKRIDER (w rozmiarze M, 53 - 59 cm)

    https://www.decathlon.pl/kask-na-rower-500-czarny-id_8328686.html

    3) Kask AUTHOR Skiff (w rozmiarze 52-58)

    https://allegro.pl/oferta/author-skiff-kask-rowerowy-in-mold-52-58-regulowan-7342281633

    4) Kask Crivit Pro (w rozmiarze M/L 56-59 cm)

    https://www.lidl-sklep.pl/CRIVIT-PRO-Kask-rowerowy/p100254297

    Ktoś coś doradzi? :)

  14. W dniu 10.07.2019 o 11:56, thalcave napisał:

    Z tych prostych stawiałbym na Sigmę - https://www.centrumrowerowe.pl/akcesoria/liczniki-rowerowe/f/sigma:198,e,7/?sort=2

    Właściwie każdy licznik ma parametry, których potrzebujesz. A kwestia bezprzewodowości - jak Ci nie zależy na braku kabelka to weź z kablem - będzie taniej i tylko bateryjkę będziesz mieć przy liczniku.

     No właśnie z tym, że każdy będzie miał te parametry to nie do końca - chodzi o przycisk start/stop do zatrzymywania licznika na postojach. Z tych z linku to chyba dopiero "SIGMA Pure 1" ma tą opcję.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...