Skocz do zawartości

krzyszy691

Użytkownicy
  • Postów

    63
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Odpowiedzi opublikowane przez krzyszy691

  1. Jeśli chodzi o przednią przerzutkę jaka zostanie zastosowana, zależy do jakiego systemu mocowania jest przystosowana rama (dostałeś taki typ przyrzutki na jaki pozwala rama).

    Opisy przygotowuje jakiś programista w konsultacji, więc mogli sobie coś uprościć lub się pomylić. Dlatego często jest to zastrzeżone jakąś uwagą że może dojść do zmian w opisach lub mogą nieodpowiadać rzeczywistości.

    Tylnia przerzutka może mieć inne oznaczenie z powodu wejścia na rynek nowych grup w firmie Shimano o oznaczeniach slx, saint, zee, dxr których wcześniej nie było i firma była zmuszona w owym czasie zmienić (uporządkować) identyfikatory grup: xtr, xt, slx, deore, alivio, saint, zee, achera itp.

  2. Inseam to długość nóg. Bardzo dobra tabelka.

     

    długość nóg w calach:

    1" = 2,54 cm

     

    Wzrost w stopach:

    1' [ ft ]= 30,48 cm

     

    Gratuluje, napewno dobierzecie prawidłowo rozmiar ramy na podstawie tabelki z #2.

     

    Proponuje odjąć 10 cm (miejsce na kle....y) od długości nogawki (przy doborze wielkości dla rozmiarów ram rowerów górskich, wtedy to zadziała).

     

     

     

     

     

     

     

     

     

     

  3. Jak z prawej strony to obstawiam że powodem są śruby (pokryte niebieskim loctite 243), którymi są przykręcone tarcze zębatkowe do blatu (po jakimś czasie to może zaniknąć samoistnie). Jakby nie chciało przestać, to należy rozkręcić o gratować powierzchnie styków metalicznych i złożyć ponownie.

  4. Wydaje się że rozeta powinna być na takiej wysokości żeby nie było możliwe większe dociśnięcie śrubą zamykającego kapsla niż o 0,5 mm.

    Zauważ że należy użyć do tego celu klucza dynamometrycznego ustawionego na odpowiednią siłę.

     

    Chyba ta tulejka jest po to żeby pomóc ustalić tą odległość. Zdalnie to niestety trudno coś doradzić. Raz mi się to zdarzyło robić i było to dość dawno temu.

     

     

     

     

     

  5. Łańcuch musi być dłuższy, co pozwoli też jeśli jeździsz w górach zastosować kasetę z większą zębatką.

     

    Jeśli miałeś średni wózek a łańcuch był dość długi to w skrajnym przypadku może się zdarzyć że będzie pasować ale jak zauważysz jakieś problemy z prowadzeniem łańcucha lub przerzucaniem obowiązkowo wydłużyć łańcuch.

     

     

  6. W tym linku są 2 zdjęcia, podejrzewam że to powinno być dobre co do gwintu (możesz przed zakupem zapytać, podejrzewam że do zdjęcia poprostu zdjęto z jednej strony). Tylko mam obawę z tym wymiarem 107 i może być tak w zależności od suportu to może się różnie ułożyć. W najgorszym przypadku mogą być korby za blisko suportu bądz ramy np. tylnych widełek. Ale i na to są sposoby. Teoretycznie 113-107=6 czyli mamy 3mm z każdej strony w różnicy w tym co podałeś. A jak nie chcesz się w to bawić to zapytaj w jakimś serwisie czy by dobrali wkład pod suport do twojej ramy i zastanowił nad założeniem nowocześniejszego suportu, obecnie jest to możliwe.

    Wysłane z mojego HUAWEI Y560-L01 przy użyciu Tapatalka

  7. Wygląda na to że należy użyć narzędzia, które wygląda trochę podobnie do rozchylacza zawleczek z tym że tu należy ścisnąć te sworznie z kanałkami aby zbliżyły się do siebie i wówczas płytka wskoczy w kanałki sworzni.

    Chciałem dołączyć zdjęcie, narazie bez rezultatu.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...