Skocz do zawartości

GoblinJanusz

Użytkownicy
 • Ilość treści

  10
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O GoblinJanusz

 • Ranga
  Forumowicz
 1. A nie po lesie to nie :) Ja na przykład jeżdżę tak 60% asfalt, 20% ścieżki z kostki, 20% ubite gruntówki - myślisz, że Diverge by się dobrze spisał w takim terenie? Niektóre ścieżki z kostki mają czasem wyboje - szersze oponki jakie ma Diverge (38) + FS byłoby komfortowo w miarę? Myślałem jeszcze o Roubaix, ale tam weszłyby maksymalnie chyba 32? + Futureshock - komfortb byłby jednak chyba dużo niższy niż w Diverge, prawda?
 2. Czy mógłbyś podzielić się tym co było nie tak z tym Diverge?
 3. Oo bardzo dziękuję za tą opinię. Utwierdza mnie w tym, że to dobry kierunek. Producent pisze: psi 85-95. Czyli rozumiem, że bez problemu można zejść poniżej, tak ? Komfort na tak napompowanych oponach mi wystarcza :) Tylko pewnie centymetr węższe oponki wymagają trochę zmniejszenia ciśnienia - dodatkowo jazda na baranku bardziej obciąża ręce prawda?
 4. Mam 6 barów w 700x40 i nie mam zamiaru mieć opon szerszych - raczej węższe. Myślałem o takim rowerze: https://www.specialized.com/pl/pl/men/bikes/road/performance/mensdivergee5sport/133799 Opony ma 700x30 i ciśnienie minimalne to prawie 6 bar. Myślicie, że było by w miarę komfortowo na takich drogach jak opisałem ? :) Jazda testowa to zupełnie co innego niż doświadczenie forumowiczów, dlatego liczę, że może coś ważnego wyniosę z niego :)
 5. Obecnie mam Evado 7.0 (wg specyfikacji 13,7 kg) z amortyzatorem SR Sunotur NCX-E (niepowietrznym), opony Mondial 28 x 1,6 na 90 psi. W znaczącej mierze jeżdżę po asfalcie i ścieżkach rowerowych z kostki takiej jak tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=SqYdxUcAqA0 Zdałem sobie sprawę, że właściwie przez całe odcinki amortyzator mam zablokowany - komfort dla mnie przy takim ustawieniu jest dla mnie w porządku. Typowe odcinki to np. 50 km z czego 45 - asfalt 5 - piasek 100 km z czego 40 - kostka, 45 - asfalt, 5 - piasek W związku z tym zastanawiam się czy amortyzator jest mi w ogóle potrzebny, czy nie lepiej byłby widelec karbonowy i cieńsze opony. Nie miałem jednak nigdy takiego zestawu i nie wiem jakby się zachowywał - szczególnie na ścieżce z takiej kostki. Czy przy zablokowanym amorze jest mniejsza redukcja drgań niż przy karbonowym widelcu?
 6. A jakby było z komfortem na np. takiej ścieżce? https://www.youtube.com/watch?v=SqYdxUcAqA0 I jakie oponki by musiałyby być, żeby było szybko i komfortowo? (obecnie mam Marathon Mondial 28 x 1,6 pompowane na 6 barów, ale mam amortyzator, który, jak czytałem, tłumi niewielkie drgania mimo zablokowania)
 7. Rozumiem, jeszcze się zastanowię, ale bardzo dziękuję za podpowiedzi :) Mam za to jeszcze jedno pytanie. Mianowicie o pozycje na rowerze. Przeczytałem, że kolano powinno być tak wysunięte do przodu, że jak poprowadzi się linkę pionowo w dól od kolana to powinno mniej więcej przecinać oś pedału. U mnie niestety tak nie jest (a kolano czasami boli) mimo, że mam największą ramę 21" i siodełko cofnięte. Z tego co się zorientowałem to wszystko zależy od kąta rury podsiodłowej - on natomiast ma prawie w każdym z oglądanych przeze mnie rowerów 72-73 stopnie (mój wg specyfikacji ma 73,5, ale mierzone pod skosem). Stąd moje pytanie jak sobie z tym poradzić przy wyborze nowego roweru? Moje zdjęcie na rowerze:http://wstaw.org/h/0da5855b85e/ Geometria roweru (trochę nowszy rocznik, ale chyba nic nie zmieniali): http://www.unibike.pl/unibike2013/images/geo_26_efe.jpg
 8. Zawsze miałem amortyzator i dosyć sceptycznie podchodzę do karbonowych widelców, które same tłumią drgania - nie mam okazji przejechać się na takim, szczególnie, że wszelkie niewygody czuje się po dłuższej jeździe. Czy naprawdę pracę widelców karbonowych można porównać z takimi amortyzatorami jak są w tych crossach?
 9. Obecnie mam rower Unibike Evolution 2011 (26") - opony Smart Samy 2.1; waga roweru 13,5 kg, jednak jazda na nim wydaje mi się powolna (25km/h). Wolałbym jechać chociaż te 30km/h, szczególnie, że przy dłuższych wyprawach, np 150km (np. na Hel) różnica w czasie to już 1h. Jeżdżę głównie po (zazwyczaj płaskie odcinki; wzniesienia tak do 7%) : asfalcie, ścieżkach rowerowych z kostki, ubitej ziemi, szutrze. Zdecydowałem, że rower musi mieć amortyzator (koniecznie z manetką na kierownicy do blokowania), bo czasami na trasie zdarzają się wyboje, nierówności, a sztyce bez amortyzatora chyba sobie z takim czymś nie radzą? Większe koła, większe blaty, węższe opony, lżejszy rower? (mam 180 cm i 68 kg wagi) Chyba wszystko co udało mi się ustalić, żeby poprawić osiągi. W związku z tym mam pytanie do Was jaki rower byście mi poradzili? To co znalazłem to i jest dostępne w lokalnym sklepie to : Unibike Xenon (3900 zł) - http://www.unibike.pl/xenon.html Kellys Phanatic 90 (4000 zł) - http://www.kellysbike.com/pl/rowery-2016/cross/phanatic-90#.V46SX6I-Ly1 Kross Evado 7.0 (4300 zł) - ma dobre opony, niby dobry amortyzator (ale słabiej wybiera nierówności?), ale jest najcięższy - http://www.kross.pl/pl/cross/evado-7-0 Czy moglibyście mi powiedzieć, czy któryś z tych rowerów spełniłby moje oczekiwania? Co moglibyście mi polecić? Pozdrawiam
×
×
 • Utwórz nowe...