Skocz do zawartości

Alan

Użytkownicy
 • Ilość treści

  8
 • Rejestracja

 • Ostatnio

O Alan

 • Ranga
  Nowicjusz
 1. Rower waży jakieś 10/15 kg. + moja masa (jakieś 80kg) czyli setke dźwigać musi :p koła pompowałem na minimalną twardość, podaną na oponie. Dzisiaj kupiłem nową dętke i napompowałem na maksymalną wartość. Zobaczymy ile teraz ujedzie :p
 2. Witam, cześć, czołem. Ostatnimi czasy spotykają mnie niezbyt miłe sytuacje jakimi są "strzelające" dętki. Jak bym w ciągu dwóch tygodni nie wymieniał dętki to byłoby chyba święto. Ogólnie rzecz biorąc raczej bierze się to z tego, że jest to rower z silnikiem, gdzie całe koło dostaje swoje (np wymiana wianków co miesiąc- kulki po prostu pękają). I tutaj powrót do sedna. Czy da się gdzieś kupić (lub w ostateczności- zrobić samemu) pełne opony? Chodzi mi tutaj takie jak są np. w wózkach widłowych, czy gokartach. nie zależy mi na jakiejś tam aerodynamice, czy ciężarze. Silnik bez problemu targnie :p Za jakieś odpowiedzi czy linki byłbym wdzięczny :)
 3. Witam, mam pytanie. Jak już gdzieś indziej wspomniałem, posiadam rower z silnikiem spalinowym. Kiedyś rozmawiałem z sąsiadem który polecił mi jakąś stronę z częściami i akcesoriami do tego typu rowerów. I tu pytanie: "czy zna ktoś jakąś stronę z takimi częściami?", czy jedyna sensowna strona to m....ch.pl (bez reklamy xd). Wiem, najprościej byłoby się spytać sąsiada, ale wyjechał, więc mam problem :p Dziękuję z góry za odpowiedzi i porady :)
 4. W Polsce nazywa się to "Tire Doktor" firmy K2. "Wstrzeliwałem" to do opony, ale powietrze zeszło po jakiś 2/3 tygodniach. Ma to konsystencję pianki montażowej ;). Użyłem tego też do łatania piłki i po usunięciu naddatku pianki ze środka trzyma do dziś, a użyłem tego w zeszłym roku w wakacje ;)
 5. Cześć. Mam pytanie. Jutro najprawdopodobniej przyjdzie zamówiony przeze mnie silnik spalinowy do roweru i tutaj rodzi się pytanie: jak zamocować zębatkę? Widziałem na filmach, że są dodane jakieś 2 gumowe podkładki, ale jak to wszystko zamontować? Czy potrzebna będzie wymiana piasty na obustronnie gwintowaną? Pytam dlatego, że chciałbym całość złożyć najlepiej w jeden dzień i wolę się zapytać teraz, niż szukać na szybko odpowiedzi i nie daj Bóg coś źle złożyć ;). Dziękuję wszystkim za odpowiedzi :)
 6. Okej, podziękował. A jak to najgorzej może się skończyć? Np. przy nie daj Bóg wypadku? To jest egzekwowane jako motorower/ rower czy jako... samoróbka nieprzystosowana do ruchu?
 7. Witam, jest to mój pierwszy wpis na tym forum. Więc tak: mam 15 lat i mam zamiar dokupić do swojego roweru silnik spalinowy o mocy 48ccm. I jak to wygląda prawnie skoro nie mam karty motorowerowej? Znajomy ma owy pojazd i twierdzi, że można jeździć posiadając tylko kartę rowerową i spotkanie z policją kończy się co najwyżej "spisaniem". To jak to wygląda na nasze prawo? Można jeździć posiadając kartę rowerową, czy już potrzeba motorowerowej? Najlepiej jakby ktoś poparł wypowiedź cytatami z kodeksu :) Dziękuję z góry :) Pozdrawiam.
×
×
 • Utwórz nowe...