Skocz do zawartości

KoVVex

Użytkownicy
  • Postów

    2
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Osiągnięcia KoVVex

Nowicjusz

Nowicjusz (1/4)

  1. Padła decyzja sugerując się również waszymi odpowiedziami na wymianę klamek - na te tańsze. Myślę że jak uda mi się utrzymać w tym sezonie intensywność wyjazdów (jeśli pogoda dopisze...) to na przyszły sezon pomyślę o wymianie roweru na coś innego. Zorientowałem się w temacie ich montażu i nie maja one śruby baryłkowej, tyle o ile tylna przerzutka ma przy sobie, to jak ściągnę manetkę od przedniej to nie będę jej miał. Więc zakupiłem taką śrubę na pancerz linki. Moje pytanie czy jest różnica w którą stronę jest skierowana? Grubszym/śrubą od strony ramy czy od strony klamki? Starałem się coś znaleźć na forum czy po zdjęciach ale nic nie mogę trafić.
  2. Cześć, Zaczynam drugi sezon na rowerze Indiana Gravel M22 28". Mam świadomość, że jest to rower budżetowy i służy mi głównie do amatorskiej, rekreacyjnej jazdy. Najczęściej robię trasy 20–30 km, sporadycznie zdarzy się coś dłuższego. Ogólnie z roweru jestem zadowolony, natomiast najbardziej przeszkadzają mi manetki umieszczone na górnej, płaskiej części baranka. Podczas jazdy są dla mnie mało wygodne i często trzeba odrywać rękę od chwytu, żeby zmienić bieg. Rower jest wyposażony w napęd Shimano Tourney 3x7 i stąd moje pytanie do bardziej doświadczonych osób: Czy da się wymienić same manetki na klamkomanetki (STI), pozostawiając obecny napęd Shimano Tourney 3x7? Jeśli tak, to jakie modele klamkomanetek warto rozważyć w rozsądnym budżecie? Czy taka modyfikacja ma sens ekonomiczny, czy lepiej od razu myśleć o wymianie całego napędu? Jeśli wymiana napędu byłaby lepszym rozwiązaniem, to jaki napęd polecilibyście do tego roweru i rekreacyjnego zastosowania? Na co powinienem zwrócić uwagę pod kątem kompatybilności (koło, kaseta/wolnobieg, przerzutki itp.)? Nie zależy mi na wyścigach ani bardzo sportowej jeździe. Chciałbym przede wszystkim poprawić komfort użytkowania i ergonomię zmiany biegów bez pakowania dużych pieniędzy w budżetowy rower. Dodatkowo znalazłem dwie opcje klamkomanetek, które wydają mi się ciekawe. Co o nich sądzicie? Czy warto iść w któryś z tych modeli przy obecnym napędzie? Poniżej wklejam linki: https://ctbike.pl/shimano-tourney-st-a070-klamkomanetki-dzwignie-przerzutek-hamulca-szosowa-kpl-3x7rz.html https://tiny.pl/36gydzdpf Z góry dziękuję za wszystkie porady i sugestie. Pozdrawiam
×
×
  • Dodaj nową pozycję...