Skocz do zawartości

Raleigh

Użytkownicy
  • Postów

    19
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Raleigh

  1. Dzięki za odpowiedź. Masz jakieś miejsce, które byś polecił?
  2. Obecnie bikefitting staje się coraz bardziej popularny. Nie są to tanie usługi, ale z drugiej strony potrafią wnieść kolarstwo na wyższy poziom (a przynajmniej tak się mówi). Nie chciałbym żebyśmy w tym temacie ogólnie rozważali temat szeroko pojętego bikefittingu. W ramach gamy ofert fittingu funkcjonuje także usługa bike sizing. I to tu właśnie pojawia się moje pytanie. Pytanie szczególnie do osób, które korzystały. Czy warto zrobić sobie taki bike sizing przed zakupem roweru? Czy taki bike sizing jest w stanie zastąpić w sposób względnie satysfakcjonujący przymierzenie roweru? Mam tu na myśli głównie zakupy online, szczególnie gdy producent nie posiada siatki dystrybucyjnej u Nas w kraju i nie ma możliwości przymiarki. Jeśli znacie takie miejsce, względnie tanie, gdziekolwiek w PL, to polećcie. 🙂
  3. Co do gwarancji to rzeczywiście przewidują 3 lata na węgiel, ale mają też program crash-replacement do 5 lat od zakupu. 3 lata gwarancji jako takiej to moim zdaniem akceptowalny okres. Szczerze mówiąc nie wierzę w te wszystkie gwarancje dożywotnie u niektórych producentów. Nie wziąłbym roweru tylko dlatego, że kuszą taką polityką gwarancyjną.
  4. Dzięki za info z pierwszej ręki! Co do kół to póki co robię po prostu rekonesans. Najpierw rower, ewentualne podmianki później. Niemniej wiedzy nigdy za wiele. A w obecną, naprawdę starą szosę nie chce już inwestować. Pozostanie pod trenażer.
  5. Dobry pomysł, chętnie poznam opinię fachowca. 🙂 A skoro już o chińskich częściach to pozwolę sobie na mały offtop. Ostatnio dużo jest szumu na temat chińskich karbonowych kół. "Marki" typu Elitewheels potrafią być nieprawdopodobnie tanie. Na necie jest też sporo pozytywnych opinii. A tu na forum jakieś doświadczenia z nimi?
  6. Ciekawe. Z Radonem tak jak napisałeś - nie wiemy i nieprędko się dowiemy. Mało popularna marka, poprzednim modelom również się przyglądałem i bardzo mało opinii w internetach. Gdzieś tam jedynie na Redditcie pojedyncze przychylne komentarze. Cena w każdym razie mocno konkurencyjna. Nawet wspomniany Polygon oferuje nieco mniej w tej stawce, o ile dobrze pamiętam. Może warto zaryzykować.
  7. Można się pogubić. 🙂 A bazując na własnych doświadczeniach - Twój Tarmac, w Twoim odczuciu, jest mocno agresywny? I jak duża jest różnica w komforcie (w sensie pozycji, abstrahując od pozostałych zmiennych) między Tarmackiem, a Roubaixem? PS skoro pierwszy to "złoty standard" w typie race, a drugi w typie endurance to Radon (jak ustaliliśmy - pomiędzy tymi dwoma) jest tak zwanym złotym środkiem? 😁 (żarcik)
  8. Sprawdziłem na stronie Speca Tarmaca S7, dla rozmiaru ramy 52 stack:reach to 1,35. W Radonie 1,44 dla podobnego rozmiaru. Nie miałem do czynienia z Tarmackiem więc trudno mi się do tego odnieść, ale wydaje się być jednak mniej agresywny. Patrząc na suche liczby to bliżej mu do szosy w typie endurance od Rose Bikes (Reveal s:r 1,49 +offset sztycy).
  9. Dopytałem, czy będą ten rower gdzieś wystawiać w najbliższym czasie. I tak się składa, że planują w maju na Bike Festival Riva del Garda. Podobno największy tego typu festiwal w Europie. Jakby ktoś się wybierał/zna kogoś kto się wybiera to proszę o kontakt. 🙂 A jeśli chodzi o geometrię, do czego można to porównać z bardziej znanych marek i ich modeli? Niby geo race ale chyba nie jakaś skrajnie agresywna.
  10. Rzeczywiście słyszałem trochę złego o tych pressfitach. Z drugiej strony patrząc na rowery w tej półce cenowej to mam wrażenie, że wiele (o ile nie większość) ma tego typu rozwiązania. Widziałem też, że ludzie radzą sobie z tym rozwiązaniem przechodząc na zachwalany suport Token Ninja. Nie znam wagi podzespołów ale maksymalna szerokość opon to 30mm. Niestety do zobaczenia wyłącznie w Kolonii/Bonn w DE. Jakby ktoś się wybierał to chętnie się zabiorę. 😁
  11. Kilka dni temu niemiecki producent rowerów Radon wypuścił nowy model roweru szosowego Vaillant. Jestem ciekawy co myślicie. LINK: https://www.radon-bikes.de/roadbike-gravel/carbon/vaillant/vaillant-80/
  12. Rower z tematu. Co myślicie o samej marce i rowerze? Wiem, że marka azjatycka, mało znana ale być może ktoś miał już okazję wypróbować. link: https://roweroza.pl/rower-szosowy-polygon-helios-a7x Tu za 15k z elektroniczną przerzutką, karbonowymi kołami, zintegrowanym mostkiem.
  13. Jak w temacie - przygarnę kod zniżkowy do Zwifta. Jeśli używałeś/aś wcześniej wspomnianej platformy to zajrzyj do skrzynki emailowej w poszukiwaniu maila o tytule "Check Out Zwift’s Fun New Features" (okres połowa września-początek października). Tam znajduję się kod (warto sprawdzić spam/reklamy). Być może ktoś nie wiedział i skorzysta, a jak nie skorzysta to chętnie się skorzystam ja w myśl idei zero waste. ? PS na Rouvy obecnie -50%. MyWhoosh póki co za darmo ale spotkałem się z mieszanymi opiniami.
  14. EDIT: offset jednak 25mm, mostek 100 ?
  15. Podepnę się pod temat ? https://www.rosebikes.pl/rose-reveal-04-ultegra-2702560?product_shape=matt+radiator+grey W podlinkowanym rowerze Rose Reveal stosunek stack:reach wynosi 1,5:1. Z opisu wynika, że sztyca posiada offset wielkości 8mm. Zastanawiam się czy to 8mm znacząco/odczuwająco przesuwa model w bardziej agresywnym kierunku (na tym właśnie zależałoby mi). 1,5:1 brzmi jak dość wyprostowana pozycja (co w teorii jest zgodne z ideą endurance, szukam po prostu złotego środka). W zestawie mostek 90mm.
  16. @damianKr rower (czy jakikolwiek inny produkt) skonstruowany tak, że zużywa się szybciej lub jest statystycznie większy problem z płynnością jego działania, to według mnie rower wadliwy. A według opinii kolegów wyżej tak właśnie jest, stąd wniosek. Ale rozumiem, że masz inne doświadczenia? ?
  17. rower (obecnie inne siodło, inne opony oraz inna pompka - kieszonkowa ?). Na drugiej generacji stopiątki. ? Dziękuję za Wasze odpowiedzi. Wygląda na to, że w tego typu rowerach elektronika ma większy sens i kupowanie roweru ze zintegrowanymi linkami mechanicznej grupy to de facto zakup roweru na wstępie wadliwego.
  18. Cześć! Planuje zmienić rower szosowy na nowy. Obecnie jeżdżę na starej, stalowej szosie, posiadającej jeszcze manetki w ramie. Żyłem sobie spokojnie i szczęśliwie dopóki nie zacząłem trenować bardziej regularnie i nie pojechałem na TdP amatorów. Wiem, że przesiadka na cokolwiek nowszego będzie dla mnie zupełnie nową jakością ale skoro mój rower ma 40lat to następna zamiana za kolejne 40 - musi więc posiadać rozwiązania, które się nieprędko zestarzeją. ? Żarty na bok - zainteresowałem się przerzutką elektroniczną. Wiem, że nie jest to game changer w kontekście osiągów. Zaciekawiło mnie to rozwiązanie ze względu na rzadką potrzebę regulacji i rzekomą niezawodność. Szukam opinii z pierwszych rąk. "Too long didn't read" - czy warto dopłacać do Di2? Mam jeszcze inne pytanie - czy przerzutki mechaniczne nie sprawiają problemów przy eksploatacji w rowerach z pełni zintegrowanymi kablami? Wiem jedynie, że ewentualna wymiana linek stanowi kłopot. Pozdrowienia! PS celowo nie podejmuje się tematu materiału ramy, rodzaju hamulców i innych rozwiązań - tu mniej więcej wiem czego oczekuję.
  19. Hej! Szukam kogoś z rowerami jak w temacie. Do przymiarki, zobaczenia i po prostu zasięgnięcia opinii. Stawiam kawę. ?
×
×
  • Dodaj nową pozycję...