Pięć rowerowych blogów, które polecam

31 sierpnia to Międzynarodowy Dzień Blogerów. Z tej okazji, chciałbym podzielić się z Wami kilkoma blogami rowerowymi, na które często zaglądam i mogę z ręką na sercu polecić. Nie ukrywam, że wybranie tylko pięciu blogów, to nie lada wyzwanie. Blogów o rowerach, prowadzonych regularnie, jest dużo, dużo więcej. Jeśli chcesz poznać ich więcej, niż na tej liście, zerknij do agregatora blogów rowerowych. Ja nie będę ukrywał, że fizycznie nie jestem w stanie śledzić więcej niż kilka, ponieważ czytam też blogi na inne tematy. Ale co jakiś czas zerkam na większość z agregatora i dodaję tam nowe blogi, które aktywnie działają w rowerowej blogosferze. W każdym razie, oto moja lista pięciu blogów, chociaż pewnie na końcu dopiszę jeszcze kilka w Post Scriptum :)

Lista blogów rowerowych
fot. Hiroyuki Takeda

• Kołem się Toczy – rowerowy blog podróżniczy, prowadzony przez Karola. Trafiając do niego, można wsiąknąć na wiele godzin. Białoruś, Iran, Kreta, Gruzja, Bułgaria, Irak, Ukraina – świetnie się czyta relacje z wyjazdów. Obecnie Karol nie pisze nic na blogu, ponieważ… jeździ po Kirgistanie i Tadżykistanie :) Gdy tylko wróci, na pewno pojawi się masa nowych materiałów do czytania i oglądania.

• Wciąż w Drodze – na blogu Rafała znajdziesz trochę wpisów wyjazdowych, ale główną siłą tego miejsca są wyprawowe akcesoria. Dodam, że lekkie akcesoria :) Można przeczytać o takich cudeńkach jak bivibag, tarp czy barbag. A dodam jeszcze, że Rafał samodzielnie szyje turystyczne sprzęty (z czym trochę za mało się reklamuje na blogu, moim zdaniem :) Więc warto obserwować, co ciekawego potrafi przygotować.

• Na Rower – Maciek to turysta, sprzętowiec, rowerowy edukator – czyli u niego na blogu znajdziesz wszystko to, co rowerzyści lubią najbardziej :) Moim zdaniem jeden z najfajniej prowadzonych blogów rowerowych w Polsce. Głównie przez lekkie pióro, regularność i pomysł na bloga. Bardzo spodobał mi się pomysł na ostatni wyjazd na Węgry, który jak twierdzi Maciek, przyszedł mu spontanicznie do głowy, bez żadnego planowania.

• PunkXTR – jeden ze starszych, rowerowych blogów, pisany od 2009 roku do dzisiaj. Wydaje mi się, że blog Grzegorza miałby szansę na jeszcze większe grono czytelników, gdyby tylko wstawił lepszy szablon na bloga. W tej postaci jest dość nieczytelnie, a żółtawy tekst na czarnym tle bardzo ciężko się czyta. Ale… jeśli już przymkniemy oko na te niedociągnięcia, czyta się z przyjemnością. Grzegorz ma bardzo fajne pióro i do tego potrafi fajnie pokazać na zdjęciach, jak rozebrać każdą część w rowerze.

• Rowerologia – wyjazdy, wyjazdy, wyjazdy i cykloturystyka, właśnie z tym kojarzę Piotra. Bardzo lekko się go czyta i właśnie się zorientowałem, że jeszcze na poprzednim blogu pisał od 2006 roku – czyli jeszcze większy weteran :) Co bardzo mi się podoba, nie skupia się twardo na opisywaniu samych wyjazdów, ale podrzuca garść przydatnych porad: co ugotować w trasie, co zabrać, co zobaczyć nie tylko za granicą, ale także w Polsce. Ale skoro napisał też trzy książki, to wie ja się zabrać za pisanie bloga :)

 

Na tych pięciu blogach mógłbym zakończyć, ale tego nie zrobię. W dużym skrócie polecę Ci jeszcze kilka blogów, nie tylko rowerowych, na które warto zajrzeć. Dodam jeszcze, że ta lista też nie wyczerpuje blogów, które czytam. Ale może za rok, podczas kolejnego święta blogerów, podrzucę Wam listę kolejnych blogów.

BlogMTB – fajnie pisany blog, dla wszystkich miłośników jazdy po górach. Podróżniccy – bloga Ani i Kuby chyba nie muszę przedstawiać, jedna z ikon podróżniczej blogosfery. Runblog – świetne miejsce dla wszystkich, którzy zaczynają biegać lub już biegają. Tu i Tam – blog podróżniczy ze świetnymi zdjęciami, jest co oglądać. Jak Oszczędzać Pieniądze – świetnie się czyta blog Michała i przy okazji zostaje trochę pieniędzy w kieszeni :) Zorkownia – na końcu, ale na pewno nie ostatnia – Agnieszka pracuje w hospicjum i na blogu opowiada o tym historiami. Warto, chociaż czasem przydają się chusteczki.

Jeśli Ty też prowadzisz blog rowerowy, w komentarzu pod tym wpisem możesz go śmiało polecić.