Skocz do zawartości

Hałasujący napęd Shimano Claris


Ciastek

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, problem dotyczy napędu w marketowym Scrapper Spego EX, napęd w całości z linii Claris R2000. Sytuacja przedstawia się tak, że czego bym nie zrobił to tylna przerzutka hałasuje, brak mi pomysłów dlaczego tak się dzieje. Kilka faktów:

1. Na pewno hałasuje tył.
2. Mając z przodu mały blat z tyłu słychać w sumie tylko wiatr.
3. Mając z przodu duży blat z tyłu zaczynają się hałasy.
4. Rower jest po kolizji, hak przerzutki był prostowany dwa razy (Może rama jest przekoszona? Ale nie mam pojęcia jak to sprawdzić).
5. Właściwie niemal wszystkie elementy były już zmieniane - duży blat, przerzutka tył, kaseta, łańcuch i nic nie rozwiązało problemu. 
6. Zmiana przełożeń jest poprawna, nie rewelacyjna ale wszystko działa, jest pełen zakres.
7. Łańcuch regularnie czyszczony i smarowany - obecnie woskiem ale no oliwce było to samo.

Jest tu obecny jakiś spec od napędów? Nie wiem czy coś da się z tym jeszcze zrobić. Nie hałasuje bardzo głośno ale strasznie irytuje w trakcie jazdy. 
Jakieś sugestie co sprawdzić? Może mamy na forum jakiegoś fachowca z Opolskiego, który by się podjął odpłatnie zadania? Może ktoś zna serwis godny polecenia? Ja próbowałem w trzech z czego żaden nie podszedł poważnie do tematu, spotkałem się też z opinią, że tak ma być, że to normalne. Cóż, ja rozumiem, że to Claris i rower z dolnej półki ale kiedyś był cichutki... 

Serwis czy po prostu ktoś kto zna się bardzo dobrze na temacie może być z całego Opolskiego, chętnie się przejadę byle żeby hałasy wyeliminować. 

Dziś nie wrzucam żadnych zdjęć czy nagrań, dajcie znać co się przyda to dorzucę jutro. 


 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...