Skocz do zawartości

"Gravel" za 3300 - Kross Esker 1.0 czy Romet Finale


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Przymierzam się do zakupu roweru w nadchodzącym tygodniu. Chciałbym przerzucić się na ten środek transportu w celu dojazdu do pracy (10-15 km w zależności od trasy) i ewentualnych krótkich, weekendowych wycieczek/rundka po mieście. Trasa to głównie droga (różnej jakości, do pokonania na pewno kilka krawężników), ścieżki rowerowe, ale i czasem jakieś bardziej ubite leśne tereny. Moje oczy zostały zwrócone na popularne "gravele" i nie będę ukrywał - podoba mi się sam zamysł. Wyselekcjonowałem dwa modele, które chyba jako jedne z niewielu są w tej cenie jakkolwiek dostępne. Niestety nie mam jak się do nich przymierzyć przed zakupem i muszę posiłkować się sklepem internetowym. 

Czy któryś z tych modeli okaże się faktycznie lepszy dla mojego zastosowania, czy jedyne czym się kierować w tym przypadku to kwestia wizualna? Pytanie ogólne - który z nich będzie miał mniej "agresywną" pozycję przy jeździe? Czy tutaj również nie zauważę różnicy?

Linki do modeli dla uproszczenia:

1) FINALE - GRAVEL - Romet
2) ESKER 1.0- Rowery gravel - Rowery i Akcesoria | Kross.eu

Moje wymiary (o ile istotne): 174 cm, 65 kg. 

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi! :) 

Odnośnik do komentarza

Cześć, na Romecie nie miałem okazji siedzieć, ale mam Eskera 2.0 a to taka sama rama jak w jedynce. Dla mnie jest to rower wygodny i czułem to już w trakcie jazdy po kupnie ze sklepu do domu z ustawieniami "na oko". Romet jest stalowy i lepiej będzie tłumił nierówności, chociaż w Krossie też nie jest źle i cała robotę robi odpowiednio dobrane ciśnienie w oponach i dobra owijka. Osobiście nie żałuje zakupu i jestem zadowolony ale najlepiej się przymierzyć i przejechać choć chwile przed sklepem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...