Skocz do zawartości

Wymiana napędu Cube Attention 2009


Rekomendowane odpowiedzi

RD-M6000-SGS nie będzie dużo gorsza od M786 a sporo tańsza. Jak się zużyją kółka to kupisz za 45zł od M8000.

Co do korby to możesz zostawić obecną. Wymiana blatów na taki config jak piszesz trochę egzotyczna. Będzie problem z przerzutką jeśli miałbyś zostawić tylko 2 największe blaty z 3. Korby 40x28 były np. stare XT FC-M785, był też taki SLX z tego okresu (M675).

Odnośnik do komentarza

Czy sporo tańsza, to pojęcie względne, na allegro 70-80 zł różnicy. Ale jeśli nie ma wielkiej różnicy, to po co przepłacać.

Na tym rowerze system 3x9 był bardzo uniwersalny. Na największym blacie obecnie (od prawie 9 lat) zamontowanej korby szybko mi się uszczerbiły 2 zęby. Prawie na samym początku od zakupu i tak pozostało. Zbyt mocno naciskalem nogami (przy zbyt małej kadencji) albo gdzieś przygrzmociłem. I o ile przez kilka lat to jeździło, to od jakiegoś czasu ten blat zużył się na tyle, że przy mocniejszym depnięciu łańcuch szarpie i przeskakuje, więc tak czy inaczej nie mogę rozpędzić się zbytnio i muszę pedałować z pewnym wyczuciem na tej tarczy. W najlepszym stanie jest oczywiście 22.

Wracając do 2x10, pytam o porady, ponieważ wiąże się to z eksperymentowaniem na 26" kołach i nie chcę być po wymianie rozczarowany jakimiś brakami w przełożeniach.

Na razie korba XT FC-M785 38x24 leży u mnie i dojrzewa. Do tego mam też manetki XT SL-M780, wszystko nowe, ostatki rynkowe.

40x28 na 11-36 wydaje mi się ciekawszym dla mnie rozwiązaniem (niż 38x24 na 11-32) i optymalnym kompromisem między rozwijaniem max prędkości i możliwościami podjazdowymi.

Pojemność wychodzi 37, czy potrzebny więc długi wózek, czy GS ma na tyle zapasu?

Odnośnik do komentarza

Którą zębatkę trzeba brać pod napęd 40x28? Oczywiście obecna konfiguracja to 38x24 i chcę zmienić te zębatki.

Ta z drugiego linka kształtem nie różni się od zamontowanej w korbie 24-ki. Obydwie mają ten sam rozstaw śrub, z tym że różnią się profilowaniem.

Może mi się wydaje, ale czy ta z pierwszego linka nie będzie miała większej średnicy, a co za tym idzie, nie polepszy zmiany biegów, zmniejszając odległość od większej zębatki?

https://allegro.pl/oferta/tarcza-korby-shimano-deore-xt-fc-m785-28t-aj-6777739423

https://allegro.pl/oferta/zebatka-shimano-deore-xt-fc-m785-28t-aj-11668185480

 

A co do 40-tki, dedykowana aluminiowa jest tylko taka:

https://allegro.pl/oferta/tarcza-mechanizmu-korbowego-40z-aj-fc-m785-11707667154

Czy można brać pod uwagę jakieś inne do tej korby? I jak z trwałością tych tarcz, bo ogólnie jeśli nie będzie w niedalekiej przyszłości dostępnych zamienników, to trochę lipa.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, StaraRzeka napisał:

Ta z drugiego linka kształtem nie różni się od zamontowanej w korbie 24-ki. Obydwie mają ten sam rozstaw śrub, z tym że różnią się profilowaniem.

Chodziło oczywiście o to, że te z linków różnią się od siebie profilowaniem, ale ta z drugiego linka ma kształt identyczny do mojej 24ki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...