Skocz do zawartości

Zepsuta przednia przerzutka?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem nowy na forum i z góry przepraszam, jeśli podobny temat gdzieś się już przewinął…
Na wstępie zaznaczę, że wiem doskonale jak zamontować i wyregulować przerzutki i wiem do czego służą śruby regulacyjne L i H.

Problem dotyczy przerzutki przedniej shimano Altus FD-M313 3 x 7/8. Po zamontowaniu i regulacji (samodzielnie) chodziła bardzo dobrze przez pierwsze kilka dni (przejechałem na niej ok. 60 km), bez problemu przerzucała w górę i w dół, łańcuch nie ocierał o wózek. Dzisiaj podczas jazdy, przy zrzuceniu na najmniejszy blat w korbie (SHIMANO ALTUS FCM-311 48X38X28 175 MM) wózek tak jakby „stracił napięcie” i zaczął szorować o oponę. Myślałem, że poluzowało się mocowanie obejmy, ale też nic takiego się nie stało. Wróciłem do domu, rozpiąłem łańcuch i linkę, chciałem wyregulować wszystko raz jeszcze. Okazało się, że wózek w ogóle nie reaguje na kręcenie śrubą L. Przy próbie odginania go ręcznie od ramy (łańcuch rozpięty, linka odczepiona…), na chwilę pozostaje w miejscu, a przy kręceniu śrubą L NIEZALEŻNIE w którą stronę, wózek od razu wraca do opony.
Nie mam pojęcia o co chodzi, przerzutka jest czysta, cały czas działała normalnie. Czy to możliwe, żeby zepsuł się mechanizm ograniczający pracę wózka? Ktoś miał podobny problem?
Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...