Skocz do zawartości

Kurtka Craft Surge Rain - warto?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Rozglądam się za kurtką na rower. Do tej pory jeżdżę w takiej zimowej z Go Sporta ocieplanej polarem. Jest mi w niej za gorąco przy jeździe i mocno się pocę. Ogólnie mam tendencje do mocnego pocenia się (odziedziczone po jednym z rodziców).

Szukam kurtki, która osłoniłaby mnie przede wszystkim przed wiatrem, ale i przed LEKKIM deszczem (nie zamierzam jeździć w ulewy). Chciałbym używać tej kurtki jako drugiej warstwy (w okresie wiosna lub jesień) albo trzeciej (łagodniejsza zima, w okolicach do 5 do -5 °C). Jeżdżę rekreacyjnie, tempo 20 - 25 km/h.

Budżet: fajnie byłoby wyrobić się do 500 zł, ale jestem w stanie poświęcić więcej kasy, jeśli to będzie naprawdę dobry produkt przebijający jakością tańsze.

Znalazłem m. in. taką propozycję, jak podana w temacie. Czy Waszym zdanie spełni ona moje oczekiwania? Rozważam też zakup kurtki, którą posiada Łukasz Przechodzeń, czyli Gore Wear C3 Windstopper® Phantom zip off, z tym że ciężko jest dorwać mój rozmiar + nie wiem, czy ona chroni jakkolwiek przed deszczem.

Dodatkowa sprawa - rozmiar. Mam 187 cm, ważę 82 kg, więc budowy raczej szczupłej. Czy kurtka powinna być mocno przylegająca, aby spełniać swoje funkcje, czy też może być nieco luźniejsza? Prawdę mówiąc, nie lubię mocno przylegających ciuchów. ?

Z góry dzięki za Wasze opinie.

Maciek

Odnośnik do komentarza

Cześć, ja mam coś takiego https://www.cycleshop.pl/meska-wiatrowka-rowerowa-11131830-pearl-izumi-select-barrier-jacket,id17470.html?gclid=CjwKCAiAudD_BRBXEiwAudakX6kCL3c_mB1q5D7-wbAso8co1eYmDlf7uAWMASEKwMX0M50kC7pDKBoC6CUQAvD_BwE

Bardzo dobra kurtka wiatrówka , delikatnie przepuszcza ale się nie zapocisz mocno. Ubieram się w 3 warstwy gdzie druga to bluza z deca wedze 500 a trzecią warstwa to wspomina kurtka. Ten zestaw u mnie sprawdza się do ok - 5 stopni. 

Moim zdaniem kurtka nie powinna być zbyt luźna ale i też w drugą stronę. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...