Skocz do zawartości

deore xt m8000 do kross hexagon x6


Rekomendowane odpowiedzi

posiadam rower krossa hexagon x6 2013 zakupiony w 2014 roku, jako że moja amatorska jazda nabiera większego rozmachu chciałbym wymienić pełny osprzęt na lepszą najnowszą klase od shimano deore xt m8000 zachowując aktualną ramę. Zakupując ten rower nie zwracało się uwagi na osprzęt jako początkowy rowerzysta (teraz okazuje się że nie jest to sprzęt z górnej czy średniej półki tylko standardowa niska klasa) - jednak z upływem przejechanych kilometrów i załapując jeszcze większego bakcyla dopiero się dostrzega że potrzeba zmiany na coś lepszego, niezawodnego, z czego będę w pełni zadowolony podczas jazdy


 


Wszystko co potrzebne, co chciałbym zamówić znalazłem na stronie sklepu:


https://www.centrumr...ore xt m8000,t/


 


Chciałbym także zakupić nowe koła:


https://www.centrumr...mano,46017.html


 


Niestety jest tu kilka opcji wyboru m.in. przedniej przerzutki z różnymi sposobami montowania - do końca nie wiem jaki sposób montowania mam wybrać, jaką kasetę wybrać do 3 rzędowego mechanizmu korbowego, jaki suport dobrać - znalazłem 2 (https://www.centrumr...l/f/BB-MT800,t/)


 


Mógłbym prosić o pomoc przy doborze pełnego osprzętu z tej grupy? byłbym wdzięczny za porady co mam zamówić by wszystko pasowało i dało się zamontować do mojej ramy od krossa.


 


Odnośnik do komentarza

Szczerze mówiąc, to nie bardzo widzę sens takich modyfikacji. będziesz miał baaardzo kiepską ramę i paskudny amortyzator z osprzętem za 4tys zł albo i lepiej. Rower dalej nie będzie za szczególny. 

XT m8000 oczywiście polecam, sam używam i uważam, że jest świetne.

No, ale jeśli się upierasz - przy wieloblatowej korbie - kaseta 11-40, nie próbuj większej, bo nie będzie działać najlepiej.

Przednia przerzutka - żeby slide swing działało tak, jak przewidział producent musisz mieć specjalne mocowanie na ramie i zupełnie inne prowadzenie linki. jest niby wersja na obejmę, ale to nie będzie to. 

Suport - wkręcany, nie wydaje mi się, żeby w Twoim rowerze można było zamontować press fit. Pamiętaj o planowaniu mufy przed montażem, bo raczej fabrycznie tego nie zrobili.

manetki - w zależości od preferencji - z obejmą albo i-spec II

hamulce - są właściwie tylko jedne - no ok, różnią sie zastosowanymi klockami - w zaleznosci od preferencji i stylu jazdy. 

koła - w tej cenie kupisz coś zdecydowanie lepszego niż shimano, które koła robi po prostu kiepskie. 

Odnośnik do komentarza

dzięki za twoją poradę

 

chciałem jak narazie wymienić sam osprzęt a w późniejszym czasie zmienić ramę - koszt samego osprzętu już jest dość spory, także ramę wymieniłbym za jakiś czas na coś bardziej sensownego (nie od razu Rzym zbudowano  ;) ) jak dotąd mam takie zestawienie co zamówić, jednakże mam problem przy wyborze suportu oraz przedniej przerzutki (są różne typy, nie wiem jaki pasuje do mojego roweru):

 

      MANETKA LEWA XT SL-M8000 I-SPEC II   PRAWA

XT SL-M8000 I-SPEC II

 

      KASETA  

XT CS-M8000 11RZ /11-40 T

 

      MECHANIZM KORBOWY  

XT FC-M8000-3 40x30x22T 175 mm

 

 

      PRZERZUTKA TYLNA  DŁUGI WÓZEK SGC

XT RD-M8000 SHADOW RD+ 11rz.

 

      HAMULEC TARCZOWY KOMPLET / LINKI / OKŁADZINY ŻYWICZNE

XT BR-M8000

 

      ŁAŃCUCH 116 OGNIW 11 rz.

XT / ULTEGRA CN-HG701 

 

      PRZERZUTKA PRZEDNIA SIDE SWING XT FD-M8000 3x11     Direct Mount / Side-Swing / Front-Pull     E-Type / Side-Swing / Front-Pull     High Clamp / Side-Swing / Front-Pull    

Low Clamp / Side-Swing / Front-Pull

 

      SUPORT   XT BB-MT800 BSA    

XT BB-MT800 PRES FIT

 

 

skoro shimano robi kiepskie koła to jakie można by mnie polecić w podobnej cenie do shimano a jakościowe lepsze? chce wymienić koła na inne niż mam teraz, na obecnej piaście mam kasetę 8 rz. a nowa od deore jest 11 rz. więc zapewne nie pasowała by do obecnego koła.

 

będę wdzięczny za pomoc i porady

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...