Skocz do zawartości

Kross Trans 6.0 czy coś innego?


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

przymierzam się do zakupu pierwszego roweru z prawdziwego zdarzenia.

Mój wzrost to 181 cm, waga 120 kg. Chcę się poruszać na rowerze głównie po mieście i ewentualnie na ścieżkach w lasach. Zakup w celach rekreacyjnych / schudnięcia.

Budżet 2500 zł. 

Wg mojego researchu odpowiednim rowerem dla mnie będzie Kross Trans 6.0. Podoba mi się w nim między innymi napęd planetarny schowany w piaście. Wg opinii w Internecie jest on prosty i mniej awaryjny niż napęd zewnętrzny.

Chciałbym Was zapytać czy to dobry wybór? Oraz czy lepiej wstrzymać się zakupem roweru do jesieni / zimy? Słyszałem, że wtedy jest dużo taniej. Mam obecnie stary rower, więc nie spieszy mi się jakoś bardzo.

Z góry dzięki za Waszą pomoc!

Daniel

Odnośnik do komentarza

1. Jeżdżąc rowerem trekkingowym nie schudniesz (weź pod uwagę że są to, nie licząc elektryków, najcięższe rowery)

2. Kupując model z osprzętem Nexusa, owszem zyskujesz względnie większą niezawodność przerzutki z uwagi na jej konstrukcję, ale zapomnij o jej użyciu innym niż toczenie w warunkach miejskich

3. Ze swoją wagą jesteś na granicy nośności ramy, więc lepiej pomyśleć o MTB

4. Taniej to już było. Pandemia zaowocowała totalnymi pustkami w magazynach, obniżek i promocji nie będzie (popyt przewyższył podaż), rocznik 2020 praktycznie nie istnieje mimo marketingowego bełkotu, a jesienią wcale może nie być lepiej ze względu na tzw. drugą falę, więc nie wiadomo również co będzie w przyszłym sezonie. Sorry, taki mamy klimat...

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...