Skocz do zawartości

Siodełko szosowe damskie do 150 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

dość dokładnie przeszukałam forum i niestety nigdzie nie znalazłam Waszych opinii dot. damskich siodełek szosowych. Przeszukałam również internet ale propozycji jest po prostu mnóstwo i też nie wiadomo, które wybrać. Potrzebuję siodełka, które będę używać zarówno do jazdy rekreacyjnej, jak i treningów do i samych startów w triatlonie (sprint lub ew. dystans olimpijski).

Na dole zamieszczam kilka propozycji. Będę wdzięczna za opinie dot. tych zamieszczonych, jak i jestem otwarta na inne propozycje.

Dodam, że zakupiłam Triban Rc 520 męski

SIODŁO ROWEROWE DONNA GEL FLOW DAMSKIE SELLE ITALIA 

SIODŁO ROWEROWE SPORT CONFORT 500 DAMSKIE BTWIN 

Siodełko WTB Koda Comp 

Siodełko WTB Deva HP Comp 

Siodełko SELLE ITALIA X1 X-Cross Plus Flow 

Odnośnik do komentarza

Halo agusia 2721,

siodełko rowerowe to dość indywidualna sprawa. Ja w swoim ponad półwiekowym doświadzceniu jako rowerzysta parę z nich wypróbowałem. Mogę Ci polecić pomiar odległości między kośćmi miednicy, które, co prawda niebezpośrednio, spoczywają podczas jazdy na siodełku. Robi się to na drewnianym stołeczku kładąc na wierzch kartonik  falowany. Te fale muszą być otwarte, nie zakryte następną warstwą. I mierzysz następnie odległość od środków odciśniętych śladów. I dalej zależnie od stylu jazdy ( pochylenia na rowerze ) dodajesz do tej wartości:

                                                                                                      0 cm przy ekstermalnie pochylonej pozycji, jazda na czas, triatlon

                                                                                                      1 cm przy pochylonej pozycji sportowej, rower wyścigowy, szosowy

                                                                                                      2 cm przy pochylonej pozycji, rower typu mountain bike 

                                                                                                      3 cm przy wygodnej pozycji , rower wycieczkowy

                                                                                                      4 cm bardzo wyprostowana pozycja, rower miejski.

Taki sposób pomiaru zaleca producent siodełek SQlab.

Ja używam przy swoim rowerze Giant Tracker ( dość mocno pochylona pozycja podczas jazdy )  siodełka z podłużnym otworem, kształt otworu podobny do siodełka Selle Italia X1. Tyle, że siodełko ma szerokość w miejscu możliwym do korzystania ( realna szerokość ) 13 cm.  Siodełko jest dość wygodne, otwór jest jednak za duży. Staram się siedzieć na tylnej części przy małym kontakcie z, przytrzymującą tylko z boków, częścią z otworem. Umożliwia to dość duża szorstkość powłoki siodełka.

Czytałem chyba wszystkie opublikowane w Germanii, w czasopismach rowerowych testy siodełek. Moje facit: jest jak się zdaje mocno indywidualne poczucie wygody / przydatności poszczególnych siodełek, do konkretnego stylu jazdy. Są dziewczyny / kobiety, które dobrze radzą sobie z siodełkami dla mężczyzn i są faceci / mężczyźni, którzy wybieraję siodełka skonstruowane dla kobiet. Do tego przyczepy mięśni / ścięgna, które mają kontakt z siodełkiem przyzwyczajają się z czasem nawet do twardych lub niewygodnych siodełek ( ja wcześniej używałem sodełka typowego przy rowerze szosowym, z niewielką warstwą amortyzacyjną pod naturalną skórą i do tego o zaokrąglonej powierzchni. Po pewnym czasie,po rozpoczęciu sezonu, przyzwyczajałem się do niego; )

Ja myślę, że dla dziewczyny mogłoby być dobre to siodełko WTB Deva. Te WTB Coda może być w sumie za śliskie poprzez te gładkie trójkąty. Ale możesz też, kierując się pozytywną opinią użytkowniczki  z czerwca 2020 wypróbować Selle Italia Donna Gel Flow. Chyba innego sposobu nie ma jak kolejne próby. Najlepiej by było, jeśli można by było przetestować kolejne siodełka w jakimś sklepie / u jakiegoś handlarza sprzętem rowerowym.

Jednak zaczął bym na Twoim miejscu od tego pomiaru szerości anatomicznej. Zyczę Ci dobrego wyboru i daj znać jakie zrobiłaś doświadczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...