Skocz do zawartości

Rower za ok 3000 cross czy treking


Rekomendowane odpowiedzi

Hej

przejrzałam wiele postów na forum i już całkiem zgłupiałam, nie wiem jakiego modelu szukac

poczatkowo myślałam o crosowym/ trekingowym ale tutaj znalazłam hybrydowe i fitnes- może byłby lepszy? Wcześniej o takich nie słyszałam 

Do rzeczy- szukam roweru głównie do jazdy po mieście, czasami do przejazdu przez jakiś las (sporadycznie) ale także żebym mogła pojeździć w trasę z mężem, który ma szosówkę. Dzisiaj przymierzałam się do Univega terreno 5  55cm damski ale chyba jest zbyt górski jak dla mnie? 
Szukam roweru za +/- 3000 zł, wzrost 175 cm

Jakieś sugestie co do rodzaju lub konkretnego modelu? 

Odnośnik do komentarza

Masz trochę sprzeczne wymagania. Do miasta faktycznie wystarczyłby jakiś cross/trekking przy okazji jazda po lesie też byłaby możliwa. Ale już żeby jechać " w trasę z mężem, który ma szosówkę", to byłoby słabo na takim trekkingu. Przy tym samym wysiłku na rowerze szosowym będziesz jechać zdecydowanie szybciej niż na crossie/trekkingu. Żeby mieć w miarę równe szanse i nie zostawać daleko z tyłu, musiałabyś mieć albo rower szosowy, albo przynajmniej do niego zbliżony, czyli np. taki fitness : https://www.greenbike.pl/rower-fitness-specialized-sirrus-elite-damski-2019-p-3605.html  . Mogłabyś też rozważyć rower typu gravel, który jest taką szosą dostosowaną również do jazdy w lekkim terenie, do miasta też się nada. Przykład : https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-romet-boreas-1-pd21206  . Z tym, że musisz wiedzieć, że tego typu modele wymuszają bardziej sportową pozycję niż trekkingi. (Między innymi dlatego można na nich szybciej jeździć z mniejszym wysiłkiem). Dla większości niewprawionych osób, tego typu rower będzie również postrzegany jako mniej komfortowy. Nie tylko będziesz bardziej pochylona do przodu, ale również drobne nierówności będa bardziej wyczuwalne z uwagi na brak amortyzatora i węższe opony. Za to wrażenie lekkości i zrywności roweru jest nieporównywalne z tym co uzyskasz na trekkingu.

Odnośnik do komentarza

Jechalam na m/L i sama czułam ze

za mały, poza tym sprzedawcy tez doradzili większy, mam stosunkowo długie nogi w stosunku do tułowia i o wiele wygodniej mi się jechało, mam nadzieje ze się sprawdzi ? fajnie , że trafiłam na to forum bo sporo się naczytałam i gdyby nie wasze posty i opisy to kupiłabym univege terreno i nie byłabym zadowolona 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...