Skocz do zawartości

1500zł, przewaga asfaltu


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na wstepie zaznacze że jestem kompletnie zielony na temat rowerów i jedyne co wiem to że shimano to chyba jedna z lepszych marek. Miałem kiedyś rower marketowy i na tym się skonczyła moja przygoda. Teraz chciałbym kupić coś do 1500zł. Bede jezdzil głownie asfaltem, czasami jakas "zwirowka" lub polna droga wiec wydaje mi sie ze najlepszym wyborem byłby cross lub fitness. Przeczesałem wiele wątków i chyba jedynymi godnymi propozycjami w tej cenie są lazaro integral v3 i kands maestro, czy może jest jeszcze coś innego ciekawego? Mój wzrost 185, waga 88 więc chyba Kross evado odpada ze wzgledu na masę. Co jeszcze moglibyscie polecic do tego przedzialu cenowego?

Odnośnik do komentarza

Nie jestem ekspertem, dopiero co się zarejestrowałem na forum :) Ale odpowiem.

Sam szukam roweru do 1500 więc siedzimy w tym samym autorze tematu :) Jak narazie to myślę właśnie o Kands Maestro. Konkretnie upatrzyłem sobie ten model:
http://allegro.pl/wysoka-polka-kands-maestro-28-alivio-27v-okazja-i6081160474.html

Co o nim sądzicie? A co o nim sądzi sam autor? Czy da radę podczepić do niego bagażnik? Bagażnik chciałbym sobie przykręcać na wyprawy, a na codzień jeździć bez niego.

Odnośnik do komentarza

To może ja też się podczepię jeśli pozwolicie. :D To jaki typ roweru w końcu wybraliście? Bo też nie mogę się zdecydować czy górski, czy może fitness? Crossa raczej odrzucam, ale nie znam się, więc kto wie. Ja głównie jeżdżę po asfalcie, ale zdarza się też las czy bezdroża, ostatnio zrobiłem 40km i planuję coraz więcej, ale nie na tym rowerze co mam aktualnie.

 

Przeczesałem wiele wątków i chyba jedynymi godnymi propozycjami w tej cenie są lazaro integral v3 i kands maestro

To są rowery crossowe?

Odnośnik do komentarza

Ponoć tak :D Osobiscie jednak zdecydowalem sie na zakup z lokalnego sklepu zamiast z internetu. Zawsze to łatwiej z wymianą czegoś czy gwarancją. Zdecydowałem się na Meride Crossway 20-v z 2015 w szaro-niebieskim malowaniu. Nie wiem dlaczego, ale akurat te malowanie kosztowało niecałe 1500zł, a wszystkie inne ~1800. Zdecydowałem się na crossa z tego względu, że głownie będę jezdził po asfalcie, a tez czytalem opinie, że jesli chcialbym w tej cenie górala to będzie to jedynie pseudo-mtb.

Odnośnik do komentarza

U mnie w sklepie lokalnym dali mi tylko Kross'y do wyboru. A do 1500 nie ma nic ciekawego. :/ Ktoś coś powie na temat firmy Kross? Polecacie rowery? Bo panie w sklepie gorąco zachęcały ale wiadomo jak to jest. Chcą sprzedać i tyle XD

Kross Evado? Coś takiego. Co o nim sądzicie?


EDIT: Co jest lepsze. Rower z 2010 roku na alivio, czy rower z 2016 na acera/altus? Wydaje mi się, że acera z 2016 roku będą lepsze niż alivio z 2010, tak na logike. Przecież wszystko idzie do przodu.

Odnośnik do komentarza

https://roweroweporady.pl/jaki-rower-kupic-do-2000-zlotych/

Warto jeszcze zwrócić uwagę na rowery crossowe: Merida Crossway 20-MD, Northtec Caledon, Kross Evado 3.0, Saveno Everest 3.0.

Saveno Everest 3.0

Merida Crossway 20-md

Northtec Caldeon

 

Który z tych 3 będzie najlepszy? Najbardziej skłaniam się do Northtec Caldeon. Merida ma tarczowe hamulce, więc raczej odpada.

Odnośnik do komentarza

Mogę prosić o jeszcze jakieś zdanie na temat tego roweru?

http://secesja.pl/do/item/FLASH-GTS-2015/FLASHGTS

 

Saveno jest trudno dostępny z tego co dzwoniłem po Krakowskich sklepach, Northtec też, ale mają go w jednym, a chyba przy nim pozostanę. Merida jest wszędzie. :P

 

I jeszcze pytanie odnośnie rowerów Rometa, możecie coś polecić? Do 1600, ewentualnie 2000zł.

Odnośnik do komentarza

Ja dostałem już swoją meridę 20-v i jestem zadowolony z zakupu. Fabrycznie ma prawie łyse opony, więc w jakimś nawet lekkim piasku juz sobie gorzej radzi i zaczyna się slizgać, ale za to na asfalcie i innych drogach prowadzi się łatwo, przyjemnie i można osiągnąć spore prędkości(przynajmniej dla kogos kto nigy nie jezdzil na czyms lepszym i szybszym) więc na nic chyba nie mogę narzekać.

Odnośnik do komentarza

Witam, pozwolę sobie podczepić pod temat, panowie a co sądzicie o unibkie flash na 2016?? Zastanawiałem się nad lazaro i maestro, ale wolę jednak nie kupować z netu, zaprzyjaźniony sklep rowerowy polecił mi właśnie flasha na nowy rok ( zwróciliście uwagę że zrezygnowali z wolno biegu i ma 24 przełożenia?)z fajnym rabatem, rower mnie będzie kosztował 1500 w tym darmowy przegląd zerowy.

Co myślicie o takim zakupie?? Będę wdzięczny za odpowiedzi :) 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...