Skocz do zawartości

Rower 5-osobowy z silnikiem 50cm3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie odnośnie przepisów w przypadku, gdy rower w formie tandemu, tylko że tandemu dla 5 osób z silnikem o pojemności 50cm3 może uczestniczyć w ruchu drogowym? Jestem w trakcie budowania całej konstrukcji i chciałbym wiedzieć czy mogę wyjechać takim sprzętem na ulicę nie obawiając się konsekwencji prawnych. 
Z góry dzięki za odpowiedzi! 

Odnośnik do komentarza

Chyba są ograniczenia odnośnie rozmiarów, musiałbyś poszukać w prawie o ruchu drogowym. Ten Twój pojazd to na mój gust będzie motorowerem.

Cytat

46) motorower – pojazd dwu- lub trójkołowy zaopatrzony w silnik spalinowy o pojemności skokowej nieprzekraczającej 50 cm3 lub w silnik elektryczny o mocy nie większej niż 4 kW, którego konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h;

Cytat

3) motocykl lub motorower – nie może przekraczać masy własnej motocykla lub motoroweru, jednak nie może przekraczać 100 kg.

Cytat

Warunki dopuszczenia pojazdów do ruchu Art. 71. 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3. 2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

http://prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU19970980602/U/D19970602Lj.pdf

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...