Skocz do zawartości

Gazela 4.0 do jazdy po lesie?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

chciałabym kupić jakiś sensowny rower tylko niestety jestem przytłoczona liczbą możliwości :/

 

Moje wymagania:

-cena do 1500-1600zł

-do jazdy po mieście plus wycieczki w plener (las, korzenie, wąskie ścieżki)

 

oglądałam dzisiaj Giant Sedona model męski z 2015roku za 1400zł - tylko opony 26" mnie nie przekonują i czy jednak nie dopłaca sie dużo za markę?

zasantawiam się jeszcze nad:

http://allegro.pl/rower-romet-gazela-4-0-2015-deore-17-wyprzedaz-3-i6053817685.html

ma dobre opinie ale zastanawiam się czy nada sie na wycieczki do lasu na nie uklepane ścieżki

 

A może polecicie mi coś innego? Wygląd nie ma znaczenia ;)

Odnośnik do komentarza

Rozumiem, że postawiłaś na rower trekkingowy. Czyli wygodny i wszystkomający 🙂 Jeździłem na trekkingu po lesie, ale musiało być w miarę sucho i bez szaleństw, korzenie łyka ale przy powolnej jeździe. Jeśli chcesz sobie więcej pojeździć w terenie warto zastanowić się nad rowerem crossowym np http://www.domenasportowa.pl/product-pol-60312-Rower-crossowy-damski-Kellys-Clea-30-Silver-2015.html?gclid=Cj0KEQjwt763BRDZx_Xg3-Pv2cABEiQAoDfeGFkb-EPfT8gaCSNjCMn2k4Ae6HpW8a732pDrY-OgL4saAscD8P8HAQ  Jest lżejszy, szybszy i bardziej uniwersalny. Takie moje zdanie. Nie wiemy ile jeździsz i jak to ma u Ciebie wyglądać. 

Odnośnik do komentarza

Cena Gianta jest standardowa. Ani wysoka, ani niska. Jeżeli chcesz większe koła, to się nad nim nie zastanawiaj, tylko skreśl :)

 

Romet jest bardzo fajnie wyposażony i cenę ma dobrą. A czy nada się na ścieżki? To ciężko powiedzieć, bo musiałabyś pokazać miejsca, w które chcesz dojechać :)

Są wąskie ścieżki i wąskie ścieżki, są korzenie i korzenie :)

 

Tego typu rower niezbyt nadaje się na jakieś bardziej ekstremalne przejazdy. Tak jak napisał Toma, trekking będzie dość ciężki (bagażnik, błotniki, stopka, dynamo), przez co będzie

nim trochę trudniej manewrować. Z drugiej strony, goły, crossowy rower typu Romet Orkan będzie dużo lżejszy i zwinniejszy, jednocześnie pozbawiony praktycznych dodatków. Coś za coś.

 

To nie znaczy, że Gazelą nie zjedziesz z asfaltu. Ona świetnie sprawdzi się na płaskich, gruntowych drogach, a także płaskich, leśnych ścieżkach z niewielkimi korzeniami :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...