Skocz do zawartości

Ślizganie nowego łańcucha po kasecie lub korbie.


Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent:
1. 3x8 - kaseta CS-HG31 + łańcuch + korba - wg wyliczeń ok. 1500 km przebiegu w ciągu - 4-5 miesięcy (częste czyszczenie i utrzymywanie łańcucha w dobry stanie).
2. Sprawdzane wyciągnięcie łańcucha przymiarem - przy dociśnięciu przymiaru do łańcucha przymiar wszedł do końca - zakres 1% wyciągnięcia.
3. Wymiana na nowy łańcuch - KMC 8x.
4. Właściwe docięcie do długości poprzedniego łańcucha 112 ogniw + spinka.
5. Dziś rano w drodze do pracy prawie się zabiłem - ślizganie po napędzie przy nawet delikatnym dociśnięciu pedała.
6. Powrót do starego łańcucha i wyregulowanie napięcia jak sądzę łańcucha - trzecią ze śrub regulacyjnych przerzutki tylnej.
7. Po wyregulowaniu śruby od napięcia poprawa - poprzedni stary łańcuch się nie ślizga.
8. Przed zamontowaniem starego łańcucha nowy znacznie bardziej się ślizgał - czy znaczy to, że pora na wymianę kasety?
7. Od razu mówię korba była wymieniona 5-mc temu wraz z kasetą i łańcuchem.
8. Ostatnio wymieniłem również zębatki z przerzutki Shimano Alivio i od tamtej pory przy starym łańcuchu miałem znacznie lepsze przełożenia - brak efektu bardzo sporadycznego wybijania biegów przy bardzo nieregularnej powierzchni (ścieżki leśne + korzenie + piach i kamienie).

Jakie są przyczyny, tego ślizgania - konieczna wymiana wymiana kasety - zęby niespecjalnie spracowane - co powinienem zrobić?
Do czego dokładnie służy trzecia śruba - wg. filmów instruktażowych służy do dostosowania przerzutki tylnej do tarcz kasety - czy też jako napięcie łańcucha?
Czy warto raz jeszcze, zanim przyjdzie nowa kaseta popróbować z nowym łańcuchem czy porostu poczekać na nową kasetę?
Sprawa pilna - wyjeżdżam z narzeczoną na mazury i część szlaku green velo ok 550 km - pełne obciążenie - sam też nie jestem lekki (100 kg wagi + 20 kg obciążenia sakwy + plecak) nie chce mieć sytuacji awaryjnych w których zerwie się np. łańcuch i będzie płacz bo nowy się ślizga. Proszę o pomoc i z góry dziękuję - nie mam czasu na przeszukiwania forum.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...