Skocz do zawartości

[Avid DB3] 'strzelający' przedni hamulec i drgania


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Chciałbym poprosić o pomoc w identyfikacji problemu z przednim hamulcem tarczowym w moim Krossie wyposażonym w Avid DB3. 

Problem polega na tym, że podczas hamowania przodem (głównie tylko przodem, ale też w sytuacji lekko tyłem + mocniej przodem) na poziomie tarczy/zacisku pojawiają się drgania i wywołuje to efekt w stylu ABS, hamowanie jest strasznie płytkie, słabe i trzeba bardzo mocno naciskać na klamkę. Dodatkowo pojawia się skrzypienie w okolicy tarczy i zacisku. Dodam, że drgania te odczuwalne są głównie w niższych prędkościach, poniżej 25km/h. Sytuacja jest identyczna na klockach żywicznych jak i półmetalicznych. 

Sprawdziłem dokręcenie zacisku i trzyma się mocno, tarcza też. Co ciekawe, podczas gdy centrowałem zacisk przy wciśniętej klamce to w momencie ostatecznego dokręcania śrub pojawiło się identyczne skrzypienie jak w czasie hamowania. Przesmarowałem śruby mocujące zacisk ale nic z tego. Tarcza sama w sobie jest prosta, jednak ociera delikatnie o klocki, ale nieznacznie - nie zatrzymuje koła. 

Nie wiem, czy powinienem już zacząć martwić się o stan amortyzatora i dać do serwisu w celu eliminacji ewentualnych luzów, chociaż sam rower mam dopiero rok. 

Dodam, że ważę ponad 100kg, ale hamulce w innych rowerach nie sprawiają większych problemów.  

Jeżeli ktoś spotkał się z czymś takim i wie jak pomóc - będę bardzo wdzięczny! 

PS. wygląda to mniej więcej tak jak w rowerze po lewej stronie

https://www.youtube.com/watch?time_continue=46&v=DApbk2XNlmU

Dzieki
Damian

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...