Skocz do zawartości

Cube LTD Race 2015r 29er co sądzicie


Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie co sądzicie o sprzęcie.

Mam 90kg wagi i 188cm. Rame jaka chce wziąć to 21.

Zastosowanie to dojazd do pracy w mieście + okazyjne wypady w jakies polne drogi, przejazdy leśne + wakacyjne wypady gdzieś na pare dni z sakwą ale bez ekstremalnych wypadów miesięcznych itp.

Do roweru na 100% dodam błotniki i bagażnik + sakwa

Dokładnie ten model tylko niestety w czarnym malowaniu. http://katalog.bikeworld.pl/2015/web/produkt/rowery/mtb_29er_hardtail/cube/39942/ltd_race_29

Odnośnik do komentarza

A czy ten sprzęt nie jest zbyt pro do jazdy po mieście i raczej cała ekstremalna część to czasem wypady w las i jak się uda to jakiś wyjazd z sakwami.

A pytanie techniczne czy te jego obręcze będę mógł założyć cieńsze opony coś poniżej 2.0? Bo fabrycznie ten mam 2.25 jeśli się nie mylę.

 

SPD mam przy szosie. Ale na razie tylko dobre metalowe pedały wystarczą bo nie chce dokładać za wiele kasy. Rowem kupiony za 4200. Ale jeszcze nie opłacony więc się zastanawiam.

Odnośnik do komentarza

Pozycja za kierownicą w przypadku LTD jest pomiędzy komfortową a sportową. To taki rower na którym już można próbować się pościgać amatorsko. Ale nadal nadaje się do normalnej jazdy.

 

Jak dla mnie rower do samej jazdy po mieście może być ciut za dobry, bo będzie się tu nudził. Ale z drugiej strony, jak Cię najdzie gdzieś pośmigać po lesie, to będzie jak znalazł. No i na parodniowe wyjazdy też będzie świetny.

 

Jeżeli chodzi o obręcze, to trzeba będzie zmierzyć wewnętrzną szerokość obręczy i porównać z tą tabelką: https://roweroweporady.pl/rozmiary-opon-rowerowych/

Myślę, że spokojnie zmieścisz tam opony nawet 1.5 cala, ale to trzeba sprawdzić.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...