Skocz do zawartości

Uciążliwy dźwięk w szosie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Jakieś trzy tygodnie temu kupiłem Authora Aure 55 z 2017 roku (rower zakupiony jako nowy). Po około tygodniu użytkowania pojawił się się odgłos stukotu. Dźwięk ten występuje tylko gdy jeżdżę na rowerze (tzn. pod obciążeniem) podczas pedałowania i przy większych prędkościach (np. zjazd z góry), gdy nie pedałuje. Gdy postawie rower na stojaku i kręcę korbą odgłos ten nie występuje. Suport i pedały są dobrze dokręcone. Zdaję sobie sprawę, że powodów może być wiele, ale może ktoś z Was miał taki problem i pomoże mi z lokalizacją przyczyny tego odgłosu.  Wrzucam link do nagrania: https://drive.google.com/file/d/0B28-BMY6JtHbeUJWSkdqNC1lQW9aMEdHNUVQN0ZGeDlWckFR/view- słychać to od 10 sekudny do 20 sekundy nagrania. Z góry dziękuję Wam za pomoc.

Odnośnik do komentarza

Przyczyn hałasowania może być mnóstwo niestety, te największe rurki w rowerze działają jak tuby i doskonale przenoszą dźwięk. Trzeba po kolei eliminować możliwe przyczyny:

-Sztyca podsiodłowa oraz mocowanie samego siodełka

-Hak ramy przerzutki

-Zaciski kół - miałem tak że w przednim był za słabo dociągnięty i słyszałem hałas

-Stery

-Suport - zdjąć łańcuch i zakręcić korbą, zdjąć korbę i sprawdzić sam suport

-Korba - sprawdzić dokręcenia śrub blatów

-Przerzutki, a właściwie ich regulacja. W przedniej łańcuch może stukać na skrajnych przełożeniach

Zabawy sporo, ale nie ma nic bardziej wkurzającego niż nowy rower który wydaje niepożądane dźwięki.

Powodzenia w szukania przyczyn :)

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Czy znalazłeś Paweł przyczynę stukotów? Ja mam ten sam rower i po 1000 km prawdopodobnie wystąpił ten sam objaw. Jutro idę pojeździć i będę wiedział na 100%. Jest to o tyle dziwne, że jeżdżę praktycznie po płaskim. Zrobiłem jedynie kilka krótkich (max 500 m) podjazdów o nachyleniu nie przekraczającym 8%.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...