Skocz do zawartości

Koło skrzywione względem amortyzatora - nowy rower


Kayako

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, jakies 2 tygodnie temu kupilem NSa Eccentric z amortyzatorem Suntour Axon. Wczoraj zauwazylem, ze kolo w przednim amortyzatorze jest krzywo osadzone. Po lewej stronie dystans miedzy widelcem a kolem jest jakies 3mm mniejszy. Co dziwniejsze, tarcza nie trze o klocki. Wygląda na to, ze caly amor jest jakby delikatnie wygiety? Sciagalem kolo i nakladalem spowrotem - bez zmian. Na amortyzatorze nie ma zadnego sladu uderzenia, wgiecia, czy przetarcia. Co o tym sadzicie? Co powinienem zrobic? Ile trwa caly proces ewentualnej reklamacji amora/roweru? Macie jakies doswiadczenia w tym temacie? Z gory dzieki za odpowiedzi.

 

Zdjecie - https://drive.google.com/open?id=17wxBy_ErNlqeX4y_YU0LpZ4IhgfOggeG

Odnośnik do komentarza

Czy na pewno używasz dobrych pojęć? Żeby określić, czy koło jest krzywe, trzeba nim zakręcić i zobaczyć, czy te 3mm zmieniają się w 2 lub 4 ;) Idei wygiętego amortyzatora w ogóle nie rozumiem, na czym miałoby to polegać.

Zdjęcie niewiele mi pokazuje, ale opisana różnica wygląda mi zwyczajnie na przeciągnięte koło - ktoś przy zaplataniu nie zrobił tego, jak należy i wszystkie szprychy z jednej strony należy delikatnie poluzować, a z drugiej dociągnąć. Osobiście miałam tak z dwoma kołami w życiu, żeby było zabawnie - z dwoma, jakie ostatnio kupiłam fabrycznie. Widać popularna plaga ;) Koło Fulcruma przeciągnęłam sobie sama, bo mi szkoda było czasu i pitolenia z reklamacją przez internet. Natomiast drugie koło reklamowałam w Decathlonie (bo to od nich był rower) i dali mi nowe (wyglądało to tak: https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/fr/cp0/e15/q65/22254731_332503673887441_6647853310026609986_o.jpg?_nc_cat=0&efg=eyJpIjoidCJ9&oh=0990ce8fba541449e35b7fe04e743174&oe=5C03C70B).

Jeśli to to, musisz określić, co opłaca się najbardziej. Za przeciągnięcie koła zapłacisz może 30zł i będziesz miał to od ręki. Druga opcja to reklamacja i teraz dużo zależy od tego, gdzie kupiłeś. Jeśli przez net, stracisz dużo czasu i musisz zainwestować w przesyłkę (po uznaniu reklamacji powinni zwrócić jej koszt). Jeśli stacjonarnie, zależy od sklepu - są takie, które wypną się i oleją, takie, które zabiorą dla spokoju koło i będą wysyłać do producenta (znów w cholerę czasu) oraz takie, które przeproszą i same przeciągną koło za darmo w ramach reklamacji.

Odnośnik do komentarza

1. Krecilem kolem - roznica w dystansie niezmienna.

2. Zalozylem kolo na odwrot - symetria dalej zaklocona bez zmiany stron.

3. Zakladalem kolo kilka razy tak, zeby oska miala inna pozycje - dalej ta sama roznica.

 

Na podstawie tego stwierdzam, ze z kolem chyba wszystko ok, wiec szukam problemu w widelcu. Dodam, ze widelec dziala plynnie - bez zarzutow.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...