Skocz do zawartości

problem z przerzutkami - bajzel zrobiony przez januszowe naprawy


mozis

Rekomendowane odpowiedzi

jechałem sobie rowerkiem i przez przypadek chciałem wrzucić niżej niż jest najniższy bieg i wkręciło mi trochę łańcuch (z tyłu) no to wrzuciłem go na zębatke- przerzutka 2 to teraz przerzutka 1 ..przerzutka 3 to przerzutka 2 itd.    chciałem wyregulować (o zgrozo)  i teraz mam totalny bajzel bo kiedy chcę wrzucić jedynkę to linka jest tak naprężona ze NIE ma mowy jej wrzucić..prędzej połamie manetkę... natomiast na najwyższy biegu linka jest tak luźna że w ogóle nie przerzuca w sumie nawet wisi trochę.... regulując siłę naciągu linki ni cholere nie mogę tego zrobić dobrze bo zawsze jest albo za luźno na 8 biegu albo za mocno naprężone na 1.... ktoś coś doradzi bo mi ręce opadają 

Odnośnik do komentarza

Jest kilka niezłych poradników na YT jak wyregulować tylną przerzutkę.

Jeśli standardowa procedura regulacji nie pomaga problemem może być np skrzywiony hak przerzutki.

Wtedy za Chiny nie idzie ustawić indeksacji.

dzięki za odpowiedź... jak tak pomyśleć to jeden youtuber wymieniał stare linki pordzewiałe bo przez to przerzutki chodziły ciężej.... rower ma swoje lata i długo leżał...wymienię linkę i nasmaruję zobaczę czy to coś pomoże 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...