Skocz do zawartości

Który wybrać?


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio spędziłem sporo czasu na zwiedzaniu sklepów rowerowych w mojej okolicy. Poszukiwałem głównie rowerów najczęściej polecanych na tym forum - niestety większość lokalnie jest już niedostępna, W moim rozmiarze, w cenie nie przekraczającej mojego budżetu udało mi się spotkać i "przetestować" jedynie dwa rowery. Reszta albo znacznie poza budżet albo z kiepskim osprzętem. Zakup przez internet raczej odrzucam, używek też się boję ze względu na niewystarczającą wiedzę.

 

Więc mam do wyboru:

1. Cube analog

 

2. Trek x-caliber 7

 

Jestem laikiem ale osprzęt wydaje się być lepszy w analogu - w treku z wyższej grupy jest tylko przednia przerzutka i korba, 

 

Jeśli chodzi o pozycję to oba mi pasują, cube może trochę bardziej.Trek natomiast - o ile można to sprawdzić podczas jazdy wokół sklepu - sprawia wrażenie znacznie bardziej zwrotnego a więc pewnie lepiej by się sprawdził w terenie. Tyle że do tego terenu muszę najpierw dojechać dość długimi asfaltowymi odcinkami. I tutaj wychodzi moim zdaniem największy mankament treka czyli korba z 2 blatami.

 

Jak się sprawdzi na asfalcie 36 + 11 vs 40 + 12? Czy będzie to jakaś bardzo duża różnica w prędkości przy tej samej kadencji?

 

Gdybym jeździł tylko w terenie pewnie wziąłbym treka ale rower musi być uniwersalny dlatego też na ten moment bliżej mi do analoga. Chociaż z drugiej strony ta rama treka jest raczej bardziej rozwojowa a osprzęt z czasem i tak się wymieni. Oba rowery są dokładnie w tej samej cenie po dość znacznej obniżce.

 

Będę wdzięczny za każdą poradę!

 

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...