Skocz do zawartości

widełki do koła 27.5


Rekomendowane odpowiedzi

Witam w moim rowerze Giant Cypres  ze względu na luzy chcę wymienić widełki na sztywny widelec, teraz jest tam  RS suntour CR 7V szukam dobrego widelca i w rozsądnej cenie, pod V Brack wszystko co znalazłem na ALL ..... i sklepach jest pod 26" 28 " lub 29" .

 

W jaki sposób szukać odpowiedniego widelca, mam tylko model starego, dzieki za pomoc 

 

Odnośnik do komentarza

Sprawdź co jest napisane na oponie. Jeśli 28 * coś tam to masz koła 28". Zatem szukasz widelca do kół 28". 

Jeśli masz koło 27,5 to takiego widelca szukasz ale nie znajdziesz w gupie cross/trekking/miejski tylko w dziale MTB.

Widelec musi pasować pod stery (1" lub 1i1/8") pod koło (patrz dwa zdania wyżej) i pod oś i tu niestety nie odpowiem co potrzebujesz, ale prawdop. 9mm. Mie wiem tylko jaka szeroka (długa) - to musisz sam zmierzyć.

Odnośnik do komentarza

Z filmu wynika, że gość zakłada nowe stery a-head w wersji 1", na to daje przejściówkę do kierownicy 1,1/8". Chyba, że się mylę...

Teraz pytanie, jakie są stery u Ciebie? 1" czy 1,1/8". W opisie roweru tego nie widzę, a fotka może mylić, chociaż wygląda na 1,1/8. Jeśli mam rację to nie prościej kupić taki sam wideł i do tego pasującą kierownicę? Bez żadnych przejściówek?

https://velo.pl/accent/widelec-treking-700c

Ten podlinkowany występuje w dwóch wersjach sterowych.

Odnośnik do komentarza

Faktycznie, masz rację, teraz zastanawiam się co z łożyskami, czy też wymieniać, nie jestem w stanie tego roweru teraz rozkręcić więc nie mogę nic zmierzyć, dlatego mam tyle pytań, druga sprawa ze nie wiem jak fachowo nazywają się poszczególne części, z tad moja niewiedza, oczywiście z mechanika sobie poradzę ?

Odnośnik do komentarza

Stery tego typu (zakładając cały czas, że masz 1,1/8"):

https://velo.pl/accent/hst-b11

Samemu, bez wiedzy i narzędzi może być ciężko ale jak się postarasz i masz jakieś pojęcie o majsterkowaniu to dasz radę.

Rozkręcasz, wybijasz stery, zakładasz nowe, sprawdzasz długość rury sterowej, docinasz, nabijasz gwiazdkę, skręcasz. Ta, dam!

U Łukasza nie widziałem gotowego poradnika ale zerknij poniżej.

 

Zawsze też, możesz podjechać do jakiegoś serwisu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...